Makabi iz velikog minusa do pobede nad Himkijem!

05.02.2020

21:25

Košarkaši Makabija pobedili su u Tel Avivu ekipu Himkija, u 23. kolu Evrolige, rezultatom 80:77.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Ilustracija

Ponos Izraela do trijumfa, posle dva uzastopna poraza, stigao je u penal završnici pošto se u poslednji minut ušlo pri rezultatu 77:77.

Najzaslužniji za to bio je Elijah Brajant, koji je ubacio poslednja tri poena za domaće.

Himki je većim delom meča bio u vođstvu, u finišu druge četvrtine bilo je i +13 u korist gostiju iz Podmoskovlja, ali je Makabi uspeo da se vrati i na kraju slavi.

Pomenuti Brajant je ubacio 21 poen, uz 6 skokova, Tajler Dorsi je dodao 12, a Deni Avdija 11

Kod ruskog tima, Aleksej Šved je imao 18 poena i 10 asistencija, a Jonas Jerebko 17. Stefan Jović je meč završio sa 11 poena i 3 asistencije.

Makabi sad ima skor 15-8 i pred njim je gostovanje Fenerbahčeu za dva dana. Himki je na 9-14, a u petak dočekuje Crvenu zvezdu.