Crvena zvezda izrešetala Makabi: "Ponos Izraela" ostao bez istog u Beogradu

06.03.2020

17:14 >> 20:01

Košarkaši Crvene zvezda savladali su ekipu Makabija sa 92:78 u meču 28. kola Evrolige.

Košarkaši Zvezde i Makabija

Zvezda je pobedila posle četiri vezana poraza. Sada je 13. na tabeli Evrolige sa skorom 11/17.

Makabi je prekinuo veliki niz pobeda i zauzima četvrto mesto na tabeli Evrolige.

Meč je rafalnom paljbom otvorio Bili Beron. Pogodio je četiri trojke iz četiri pokušaja u prvoj deonici i uz dve dvojke došao je do čak 14 poena posle prvih 10 minuta.

Igrala je Zvezda odličnu odbranu u prvoj deonici i na prvi mali odmor otišli su sa +7.

Imali su kostantnu prednost i u drugoj četvrtini, imali su nekoliko prilika da dođu i do dvocifrene prednosti, ali su mašili zicere i to im se obilo o glavu nekoliko puta.

Džekson, Brajant i Vilbekin pogađali su za tri poena i spustili su zaostatak na minus šest, što je i bila razlika posle prvog poluvremena.

I onda fantastična treća četvrtina Crvene zvezde.

Dominirao je Vladimir Štimac i u odbrani i u napadu, imao je čak sedam ofanzivnih skokova i već na pola treće deonice došao je do dabl-dabl učinka.

Stigla je prva dvocifrena prednost, a zatim i ogromnih +19, posle serije 18:2 crveno-belih, od početne trojke Vilbekina.

Panter je nastavio da rešeta protivnika i na kraju treće deonice bilo je +21.

U poslednjem kvartalu Zvezda je spustila nogu sa gasa i rutinski odrađivala poslednjih deset minuta.

Najefikasniji u redovima šampiona Srbije i ABA lige bili su Kevin Panter i Bili Beron sa po 22 poena. Pratili su ih Štimac sa 12 poena i 12 skokova, kao i Gist sa 12 poena i pet skokova.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

IV četvrtina

40.minut Beron promašuje za tri. Avdija pravi peti faul. Poentira Džekson.

39. minut Navijači već slave pobedu Zvezde na tribinama. Advija pravi četvrti faul. Davidovac pravi prekršaj. Kaloiaro pogađa sa slobodnih bacanja.

38. minut Prekršaj Kevina Pantera i Dorsi na liniji slobodnih bacanja.

37. minut Rejnolds menja Otela Hantera. Avdija pogađa za dva poena.

36. minut Vilbeken promašuje za tri. Brutalno zakucavanje Gista.

35. minut Gist promašuje, a faul u napadu Makabija. Približavamo se završnici utakmice. Mnogo seckanja igre u ovoj poslednjoj četvrtini.

34. minut Davidovac se bori ali gubi loptu. Lukas poentira za Zvezdu. Stodermajer se povredio, izgleda da je dobio udarac u nos. Davidovac pravi prekršaj.

33. minut Odlična odbrana Zvezde i ukradena lopta. Štimac gubi loptu, Kalojaro postiže poen za Makabi. Štimac ponovo gubi loptu. Zvezda ulazi u kontra - ritam. Tajm aut traži Dragan Šakota.

32. minut Pokušava Rejnolds ali Odžo pravi faul. Rejnolds siguran sa slobodnih bacanja. Panter promašuje za tri.

31. minut Panter iz teške pozicije poentira. Dorsi postiže trojku a Kevin Panter pogađa iz svih pozicija.

III četvrtina

30. minut Bori se Majkl Odžo. Faul Lukasa. Još jedan faul prave igrači Makabija i tri slobodna bacanja za Kevina Pantera. Pogađa Rejnolds u poslednjim sekundama treće četvrtine.

29. minut Dorsi smanjuje prednost. S druge strane Perperoglou promašuje a Dorsi ponovo pogađa. Dva slobodna bacanja za Džejka Koena. Trojka za Zvezdu i Kevin Panter!

28. minut Pokušavaju igrači Makabija da smanje prednost Zvezde trojkama ali ne uspevaju. Kevin Panter u poslednjim sekundama napada postiže još jednu trojku za Zvezdu. Tajm aut za Makabi.

27. minut Džekson promašuje za tri. Dva slobodna bacanja za Vladimira Štimca i pogađa oba.

26. minut Džejms Gist siguran ispod koša. Dva slobodna bacanja za Džejka Koena koji iskorišćava samo jedno. Davidovac menja Gista. Ponovo slobodnja bacanja za Makabi. Dorsi je siguran.

25. minut Lazić za tri i pogađa! Dorsi promašuje trojku. Štimac 1 od 2 sa linije slobodnih bacanja. Faul u napadu i sve veća nervoza igrača Makabija.

24. minut Igrači Makabija prave faul i dva slobodna bacanja za Gista. Uzvraćaju Izraelci. Uzvraća i Gist. Tajm aut traži trener Makabija.

23.minut Štimac pogađa za dva, Lazić pravi faul.

22. minut Braun gubi loptu, beži lopta i Zusmanu a Braun pravi faul. Lazić promašuje za tri ali je Štimac odličan u odbrani.

21. minut Trojka za Makabi. Braun promašuje sa distance, ali uspeva da iznudi faul i pogađa sa linije slobodnih bacanja.

II četvrtina

20. minut Štimac ispod koša uspeva da pogodi i da iznudi slobodno bacanje. Vilbekin uzvraća trojkom. Kraj druge četvrtine.

19. minut Prekršaj Štimca. Kevin Panter promašuje za tri. Faul Lorenca Brauna.

18. minut Štimac pogađa iz jednog slobodnog bacanja a s druge strane laki poeni za Hantera.

17. minut Brajan za tri promašuje i lopta opet za Makabi. Srećom faul u napadu Dorsija. Trojka Pantera. Kevin Panter pogađa i za dva poena i Makabi traži tajm aut.

16. minut Poentira Stodermajer. Raspucao se i Makabi i smanjuje prednost Zvezde.

15. minut Surova kazna Džeksona i Makabi smanjuje na 5 razlike. Još jedna trojka Perperogluoa.

14. minut Majkl Odžo pogađa jedno slobodno bacanje. Dorsi pogađa za Makabi sa druge strane. Pogađa i Kevin Panter.

13. minut Koš postiže i Perperoglou.Odličan Davidovac u odbrani još jednom.

12. minut Majstorija Rejnoldsa ali uzvraća Majkl Ožo. Dva slobodna bacanja za Makabi i za Džeksona.

11. minut  Trojka Dorsija na startu drugog kvartala. Raspucao se Bili Beron - još jedna trojka.

I četvrtina

10. minut Štimac za Berona i fenomenalan koš. Avdija maši za tri poena. Odličan je Davidovac u odbrani. Kraj prve četvrtine.

9. minut Štimac odlično pogađa ispod koša. Rejnolds pogađa za dva poena.

8. minut Trojkom uzvraća i Makabi, druga trojka Džejka Koena.

7. minut Navijači oduševljeni Gistovom trojkom, ovacije.

6. minut Pored četvrte trojke Berona, koš postiže i Branko Lazić.

5. minut Bili Beron se raspucao! Ponovo trojka.

4. minut Prva trojka za Zvezdu, ko bi drugi nego Bili Beron. Trojku postiže i Makabi. Ponovo trojka za Zvezdu i opet Beron.

3. minut Zusman pokušava za tri ali promašuje. Loše dodavanje Lorenca Brauna i Zvezda gubi loptu. Laki poeni za Izraelce -p ogađa Otelo Hanteru.

2. minut Vladimir Štimac pogađa sa distance, lep početak crveno - belih. Uzvraća Makabi - Zusman postiže prve poene za goste. Lazić pokušava za tri ali promašuje.

1. minut Prvi napad za Zvezdu. Lorenco Braun gubi loptu, Štimac izblokiran. Odlična odbrana Makabija. Bili Beron postiže prve poene za Zvezdu.

Iako je bilo priče da će se večerašnji meč otkazati zbog epidemije koronavirusa, košarkaši Makabija su ipak juče doleteli u Beograd, nakon što su dobili specijalnu dozvolu.

Košarkaši Makabija su pre dvanaest dana gostovali u dvorani "La Fonteta" u Valensiji, pa su zbog straha od koronavirusa zbog toga morali da prođu kroz određen proces koji im je doveo u pitanje pojavljivanje na utakmici 28. kola Evrolige.

Trener Makabija iz Tel Aviva Janis Sferopulos izjavio je da očekuje težak duel protiv Crvene zvezde.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota izjavio da protiv Makabija očekuje zanimljiv susret protiv ekipe koja je pravljena za visok plasman.