ODBRANE KAO DA NISU POSTOJALE 221 poen na meču u Beogradu: Partizanovi Amerikanci srušili Igokeu

21.10.2017

20:49

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Igokee 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33) u meču 5. kola regionalne ABA lige.

RepublikaFoto: kkpartizan.rs
Vilijams-Gos je briljirao na meču sa Igokeom

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 30 poena, dok je Patrik Miler ubacio 23. Đoko Šalić je dodao 16 poena. U poraženoj ekipi istakao se Dorel Rajt sa 34 poena.

Partizan posle 5. kola ima tri pobede i dva poraza. Skor Igokee je dva trijumfa i tri poraza.

Partizan će u narednom kolu gostovati Ciboni, dok će Igokea dočekati FMP.

Utakmici u dvorani "Aleksandar Nikolić" prisustvovao je i novi igrač Partizana Samardo Samjuels.

Partizan je bolje ušao u meč i poveo 10:6 u 5. minutu. Međutim, Igokea je zaigrala angažovanije u finišu prve četvrtine i ovaj deo meča dobila sa 23:19.

Oba tima su se razigrala u drugoj četvrtini, a odbrane kao da nisu postojale. Posle 20 minuta bilo je 50:50.

Igokea je bolje ušla u treću četvrtinu, a u 25. minutu bilo je 64:58 za goste. Razigrali su se crno-beli i serijom od 17:0 stigli do 80:58. Gosti su potom pogodili trojku, a u poslednju četvrtinu ušlo se sa vođstvom Partizana od 80:71.

U poslednoj četvrtini kao da odbrane nisu postojale, a oba tima su postizala poene iz svih pozicija. Partizan je na kraju slavio sa neverovatnih 117:104.

Budućnost je na svom terenu pobedila Megu 84:64, dok je Mornar u gostima savladao Olimpiju 67:64.