PRVI PORAZ ZVEZDE NA DOMAĆEM TERENU U EVROLIGI

02.11.2017

16:15 >> 19:08

Pred svega 5.892 gledalaca u "Areni" Crvena zvezda je poražena od Brose Bamberga 69:75 u petom kolu Evrolige.

Borba u Areni

Crveno-belima je ovo prvi poraz od  tri utakmice pred svojim navijačima.

Zvezda je celu utakmicu "disala za vrat" gostima, ali nisu imali dovoljno snage da prelome meč u svoju korist.

Odlučujući period je bila prva četvrtina, s obzirom da je tada gostujuća ekipa dala 30 poena.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rubit sa 15 poena, Radošević je imao 11, dok je Hikmen ubacio 12 poen.

Kod Crvene zvezde, Ročesti je bio na visini zadatka sa 22 poena, dok ga je samo ispratio Lesor sa 14 i devet skokova.

Sledeću utakmicu ekipa Dušana Alimpijevića igra 6. novembra protiv Partizana u ABA ligi.

TOK MEČA:

10. minut: KRAJ UTAKMICE 69:75

8.minut: 14 poena Lesora na utakmici

7. minut: Ročersti pogađa trojku, Hikmen uzvraća dvojkom, Rajt završava utakmicu zbog pet faula

3.minut: Bjelica pogađa deveti poen na meču, ponovo + 6 za goste. Lesorov četvrti faul

1.minut: Počela je poslednja četvrta četvrtina

10. minut: Kraj treće četvrtine

10. minut:  Lo pogađa trojku, Radođević dodaje još dva poena, i ponovo Brose lako uspeva da poveća prednost

5.892 navijača u "Areni"

9. minut: Dangubić pogađa trojku

7. minut: Radošević povećava prednost gostiju, Ročersti uzvraća svojim desetim poenom na meču

6. minut: Bjelica na drugi obruč 41:50, Ročersti sjajno koristi prostor u reketu 43:50

3. minut: Nesportska lična greška svirana Laziću

2. minut: Lesor pogađa novu trojku za Zvezdu, pre toga sjajna rampa Lazića

1. minut: Počela je treća četvrtina

10. minut: Kraj druge četvrtine

7. minut: Deveti poen Rajta, Dangubić gubi loptu u napadu Zvezde

4. minut: Lesor pogađa svoj deseti poen na meču

3. minut: Bjelica koristi kontru Zvezde 3 na 1, Lazić uspeva da "izvuče" faul u napadu

2. minut: Bjelica pogađa treću trojku za crveno- bele 33:24 za Bamberg

1. minut: Početkom druge četvrtine, Lo pogađa trojku, za + 15 gostiju! Lazić uzvraća istom merom

10. minut:  Kraj četvrtine

10. minut: Lesor je postigao pola poena Zvezde, Dangubić dobija tehničku nekoliko sekundi pre kraja četvrtine

9.minut: Radičević upisuje šesti poen na meču i smanjuje prednost - 16:26

8. minut: Lesor precizan oba puta sa linije za slobodna bacanja, u odbrani Lesor blokira Mitrovića 12:22

7. minut: Tejlor pogađa novu trojku za Brose 9:22, peti njegov poen

6.minut: Rajt pogađa uz faul Ročerstija

Podrška navijača u "Areni"

5 . minut: Heket uzvraća trojkom, peti njegov poen na meču, 13:9

4.minut: Nikola Radičević pogađa prvu trojku na utakmici, Brose i dalje vodi - 10:7

2. minut: Za sada se igra koš za koš, gosti vode 6:4

1. minut: Utakmica je počela

17:50 Luki Mitroviću uručen dres sa natpisom "Kapiten" iznad broja devet

17:35 Zagrevanje košarkaša Crvene zvezde

17:10  Arena je porilično prazna sat vremena pred početak duela

RepublikaFoto: ST/B. BREZOVAC