(VIDEO) NOVI PORAZ ZVEZDE: Ubedljiva pobeda CSKA u "Areni"

15.11.2017

17:40 >> 20:02

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od CSKA iz Moskve 59:85, u okviru sedmog kola Evrolige.

Detalj sa utakmice

Ekipa Dušana Alimpijevića nije bila šuterski raspoložena u ovom meču, što govori činjenica da je svega šest poena Zvezda postigla u trećoj četvrtini.

U poslednjoj deonici Zvezda je ostvarila pozitivan rezultat, ali to nije bilo dovoljno da se popravi bled utisak iz ovog meča protiv ruku na srce kvalitetnijeg protivnika.

U ekpi CSKA najzapaženiji su bili Nando de Kolo sa 16, Kajl Hajns sa 13 i Kori Higins sa 12 poena.

U Zvezdi su dvocifreni bili Tejlor Ročesti sa 15 i Džejms Feldin sa 12 koševa.

U petak, 17. novembra, Crvena zvezda igra u Atini protiv Olimpijakosa, dok CSKA dočekuje Fenerbahče.

Tok meča:

IV četvrtina

10. minut: Kraj utakmice

7. minut: Lepa akcija Zvezde, peti poen Bjelice, potom još dva poena istog igrača

6. minut: De Kolo ponovo lagano prolazi kroz odbranu, a potom i u kontri, isti igrač upisuje 16. poen na meču

5. minut: Rodrigez pogađa trojku koja je izazvala aplauz navijača u Areni. Feldin uzvraća na isti način

5. minut: Feldin pogađa deveti svoj poen na utakmici

3. minut: Hanter efikasno zakucava

3. minut: De Kolo polaže

2. minut: Feldin precizan - sedmi poen, još slobodno bacanje, ne pogađa

III četvrtina

10. minut: Higins ubacuje deseti poen, svega šest poena Zvezde u ovoj četvrtini

8. minut: Kao kap pogađa Rodrigez

7. minut: Dangubić pogađa tek prve poene na meču

3. minut: Kurbanov pogađa novu trojku, serija 9:0 u ovoj četvrtini za goste

II četvrtina

10. minut: Hajnc zakucava  za kraj druge četvrtine

8. minut: Higins na jednoj i Jovanović na drugoj strani

6. minut: Hanter pogađa nove poene za goste

5. minut: Druga trojka Rodrigeza, prvi poeni Bjelice

4. minut: Kurbanov lako probija odbranu Zvezde. Tri slobodna bacanja za Antića, dva od tri

3. minut: Ročersti sa vrha kapice pogađa svoj deveti poen

3. minut: Higins lagano prolazi kroz Zvezdinu odbranu i polaže

2. minut: Hanter na liniji slobodnih bacanja polovičan

1. minut: Počela je druga četvrtina trojkom Pere Antića

I četvrtina

10. minut: Voroncevič pogaša dvojku a potom u sledećem napadu CSKA i za tri poena

7. minut: Lesor polovično sa linije slobodnih bacanja, Higins pogađa na drugoj strani

5. minut: Treći napad crveno-belih u nizu, uz prekršaje gostujućih igrača

4. minut: De Kolo pogađa prvu trojku, Ročersti uzvraća istom merom

2. minut: Nando de Kolo polaže posle izgubljene lopte Pere Antića u napadu

1. minut: Utakmica je počela

18:50 - Zagrevanje Crvene zvezde

18:50 - Novak Đoković je na tribinama "Arene"

RepublikaFoto: ST/B. BREZOVAC