Olimpijakos ubedljivo savladao Zvezdu!

17.11.2017

18:40 >> 21:01

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su novi poraz u Evroligi. U osmom kolu, najelitnijeg kontinentalnog klupskog takmičenja crveno-beli su u Atini poraženi od Olimpijakosa 85:59.

RepublikaFoto: twitter.com/KK Crvena zvezda
Detalj sa utakmice u Atini

Ekipa Dušana Alimpijevića je "jurila" od prvog do poslednjeg trenutka prednost domaćina. Kada bi se beogradski crveno-beli i približili rezultatski, atinski klub bi brzo vratio dvocifrenu prednost.

Milutinov je odigrao odličan meč. Srpski centar je zabeležio 13 poena i uhvatio 12 lopti. Holis Tompson je bio najefikasniji sa 14 koševa, dok je Janis Papapetru ubacio 11.

U Zvezdi, koja sada ima skor dve pobede i šest poraza, bolji od ostalih bio je Ročesti sa 20 poena. Pero Antić je upisao devet (tri trojke), a Nikola Jovanović osam poena.

U četvrtak, 23. novembra, Crvena zvezda dočekuje Baskoniju dok isti dan Olimpijakos gostuje Olimpiji u Milanu.

Tok meča:

IV četvrtina

10. minut: Dobrić na drugi obruč, četvrti poen na meču

7. minut: Tompson pogađa novu trojku za Olimpijakos, potom i Papapetru pogađa 11 poen

6. minut: Jovanović polovičan sa slobodnih bacanja, Papapetru ubacuje trojku

4. minut: Papapetru polaže, raste prednost Olimpijakosa

3. minut: Tompson pogađa uz to ima i slobodno bacanje koje realizuje

2. minut: Milutinov pogađa za + 20

III četvrtina

10. minut: Tompson pogađa peti poen za kraj četvrtine

8. minut: Radičević oba puta precizan sa slobodnjaka

7. minut: Mek Klin pogađa deveti poen

6. minut: Ročersti na liniji slobodnih bacanja, polovičan učinak

6. minut: Bjelica pogađa, četiri vezani poen

4. minut: 16. poena, četvrta trojka Ročerstija, Fritezis uzvraća identično

3. minut: Jedanaesti poen Milutinova

1. minut: Nikola Milutinov ponovo precizan

II četvrtina

10. minut: Strelnjeks pogađa na samom kraju četvrtine

10. minut: Jovanović uspeva da ubaci sedmi poen na utakmici

8. minut: Antić pogađa treću trojku

7. minut: Feldin pogađa trojku, Roberts uzvraća istom merom

7. minut: Roberts pogađa trojku i vraća dvocifrenu prednost Olimpijakosu

6. minut: Zakucavanje Papapetrua

5. minut: Bjelica upisuje prve poene

3. minut: Mantzaris pogađa novu trojku za Olimpijakos, Ročersti pogađa deseti poen, potom i trojku

2. minut: Dangubić polovičan sa slobodnih bacanja. Agravanis trojkom prekida seriju Zvezde od 9:0

1. minut: Ročersti kako je zatvrorio prvu otvara drugu četvrtinu - trojkom!

I četvrtina

10. minut: Ročersti pogađa trojku uz zvuk sirene

8. minut: Strjelneks "kroz iglene uši" ali upisuje poene

6. minut: Antić pogađa novu trojku za Zvezdu

5. minut: Četvrti poen Fritezisa

4. minut: Antić pogađa trojku

3. minut: Feldin pogađa, na drugoj strani ponovo Milutinov . Potom i Fritezis iz kontre

2. minut: Sjajna akcija Olimipjakosa koju poenima završava Milutinov - 4:0

1. minut: Utakmica je počela