(VIDEO) FENERBAHČE UGASIO ZVEZDU: Ubedljiv poraz crveno-belih u Istanbulu

19.12.2017

17:28 >> 19:29

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu od ekipe Fenerbahčea 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14) u meču 13. kola Evrolige.

Lesor nije uspeo da zaustavi Nunalija

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jan Veseli sa 15 poena i osam skokova. Luiđi Datome i Bred Vanamejker su ubacili po 13 poena. Marko Gudurić je postigao 6 poena uz tri skoka i dve asistencije. Nikola Kalinić na terenu je proveo skoro 14 minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce. On je imao tri uhvaćene lopte i jednu asistenciju.

U ekiši Crvene zvezde najbolji je bio Ognjen Dobrić sa 15 poena, dok je Tejlor Ročesti dodao 9.

Fenerbahče ima skor od devet pobeda i četiri poraza. Crveno-beli imaju pet trijumfa i osam poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv Panatinaikosa, dok će Fenerbahče gostovati Makabiju.

Navijači Fenerbahčea su ovacijama pozdravili nekadašnjeg igrača svog tima Peru Antića, koji je dobio poklon od predstavnika turskog kluba.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč i povela 8:4. Usledila je serija domaćeg tima, koji su prvih 10 minuta rešili u svoju korist 17:11. Zvezda je sredinom druge četvrtine uspela da preokrene rezultat i da dođe do 22:21. Međutim, domaći su zaigrali angažovanije u finišu ovog dela meča i prvih 20 minuta dobili sa 41:33.

Fenerbahče predvođen Veselim se razigrao u trećoj četvrtini u kojoj je i praktično rešen pobednik. Prednost domaćeg tima je rasla iz minuta u minut, a aktuelni evropski šampion je na kraju stigao do ubedljive pobede.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Kraj utakmice. Zvezda je poražena sa 82:56.

37. minut - Crveno-beli se predali. Fener dolazi do rekordnih, 78:50.

34. minut - Raste prednost Fenerbahčea, 73:48. Ovo je najveća prednost domaćeg tima od početka utakmice. Trener Zvezde je prinuđen da traži tajm-aut
33. minut - Fenerbahče opet dodaje gas. Domaći vode 68:46
31. minut - Zvezda smanjuje na 62:46, a Obradović traži tajm-aut.

III četvrtina

30. minut - Domaći tim sa +20 ulazi u poslednju četvrtinu (62:42)
27. minut - Prednost Fenerbahčea raste iz minuta u minut. Domaći tim poenima Veselog stiže do najveće prednosti na meču, 58:40. Alimpijević je prinuđen da traži tajm-aut

24. minut - Zvezda je za prva četiri minuta treće četvrtine postigla samo jedan poen. Raste prednost domaćeg tima, 49:34
21. minut - Fenerbahče trojkom otvara treću četvrtinu. Domaći dolaze do plus 11 (44:33). Serija grešaka Zvezde

II četvrtina

20. minut - Fenerbahče je prvo poluvreme rešio u svoju korist, 41:33
20. minut - Sudije gledaju snimak da bi procenili da li je Enis napravio nesportski faul nad Gudurićem. Srbin je morao da izađe iz igre, a Datome je izveo slobodna bacanja
19. minut - Meli pogađa trojku. Najveća prednost Fenera od početka utakmice, 36:28. Alimpijević traži novi tajm-aut. Zvezda pogađa trojku
18. minut - Tehnička za trenera Zvezde. On je protestovao pošto sudije nisu dosudile očigledan prekršaj nad Lesorom. Fener na +5, 32:28
16. minut - Fenerbahče posle serije poena Veselog stiže do izjednačenja, 25:25. Uzvraća Ročesti trojkom, 25:28. Tehnička za Antića, a to domaći koriste i stižu do 28:28.
14. minut - Zvezda vodi 22:21. Odlična igra Ognjena Dobrića
12. minut - Serija Zvezde od 5:0, a trener domaćeg tima Željko Obradović traži tajm-aut
11. minut - Fenerbahče dolazi do 19:11.

I četvrtina

10. minut - Fenerbahče je prvu četvrtinu dobio sa 17:11. Zvezda je dobro odigrala prvi deo prve četvrtine, ali su domaći košarkaši posle ulaska Veselog i Datomea došli do prednosti.
6. minut - Serija domaćeg tima od 6:1, a trener Zvezde je primoran da traži tajm-aut.

4. minut - Dobra igra Zvezde u odbrani, dok domaći ne koriste zicere. Zvezda vodi 8:4
2. minut - Loš početak oba tima. Igrači Fenera i Zvezde nisu iskoristili po nekoliko napada, a prve poene na meču postiže Feldin
1. minut - Zvezda na ovom meču igra u plavim dresovima. Navijači Fenerbahče su dočekali Peru Antića ovacijama.

I četvrtina

Fenerbahče je treći na tabeli sa skorom od osam pobeda i četiri poraza, dok Zvezda ima pet trijumfa i sedam poraza.
Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević izjavio je da njegovu ekipu očekuje "najskuplja škola".
- Ekipa Fenerbahčea je odlično reagovala na poraz od Žalgirisa i zabeležila važnu pobedu u nedelju u derbiju turskog šampionata protiv Tofaša. Izvanredan tim koji predvodi Željko Obradović, čovek koga izuzetno poštujem, najuspešniji trener u istoriji Evrolige. Uz Olimpijakos i CSKA, naš naredni protivnik je najveći kandidat za osvajanje titule. I pored toga što često ističemo da igramo bez optereć‡enja u Evroligi, idemo u Istanbul da odigramo dobru utakmicu - rekao je Alimpijević.