Zvezda slavila protiv Mege u najčudnijoj utakmici ABA lige

25.12.2017

16:54 >> 19:21

U najdužoj i verovatno najčudnijoj utakmici u ovoj sezoni ABA lige, Crvena zvezda je savladala Mega Bemaks 85:90 . Dva sata i jedanaest minuta je trajao meč u Sremskoj Mirtrovici

RepublikaFoto: instagram.com/kkmegabemax
Bjelica i Čančar

Dušan Alimpijević i Zvezda su nastavili niz pobeda nad ekipom Mege na čiji se parket posle dve nedelje vratio Dilan Enis ali u dresu crveno-belih.

Samo prvo poluvreme potrajalo je sat vremena, igralo se bez mnogo tempa jer su do poluvremena napravljena neverovatna 34 faula.

Na meču je viđeno čak 60 faulova i neverovatnih 75 izvedenih slobodnih bacanja. Crveno-beli su se dva puta odlepljivali, drugi put na čak +21 ali je tim Dejana Milojevića pronalazio snage da se vraća u meč. Na kraju je ekipa Dušana Alimpijevića odnela pobedu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Feldin sa 24 poena, Ročesti je postigao 15, Antić i Bjelica po 12, a Dilan Enis je bivšem klubu ubacio 10 poena.

Aleksandar Lazić je sa 17 poena i 15 skokova bio najbolji pojedinac u Megi, a po 11 poena postigli su Mušidi, Sinovec i Fundić.

TOK MEČA:

KRAJ UTAKMICE

10. minut: Antić stavlja tačku na utakmicu, polovičnim izvođenjem slobodnih bacanja. Lazićpogađa trojku za Megu 83 : 88

9. minut: Lazić trojkom vraća Megu u meč

8. minut: 11 poena Sinoveca. Ponovo slobodna bacanja. 70 "penala" na meču

7. minut: Antić precizan sa penala oba puta. Koprivica na drugoj strani pogađa. 21 poen Feldina!

6.minut: Sinovec pogađa trojku

5. minut: Nezgodan pad Lesora, zakuvalo se na terenu, obezbeđenje je moralo da reaguje. Lazić precizan sa slobodnih bacanja

4. minut: Bjelica završava meč sa 12 poena. Tejlor Ročersti pogađa trojku

3. minut: Feldin pogđa dvojku i ima dodatno slobodno bacanje - precizan. 19 poena Feldina

2. minut: Četiri centra Crvene zvezde imaju po četiri faula. Fundić 1 od 7 sa slobodnih bacanja

1. minut: Počela je poslednja četvrtina

III ČETVRTINA

10. minut: Kraj treće četvrtine

9. minut: Fundić promašuje sa slobodnih bacanja. Lazić pogađa u redovima Mege. Ročersti razigran

8. minut: Enis upisuje deseti poen

5. minut: Feldin pogađa šesnaesti poen na meču

3. minut: Feldin pogađa trojku. Lesor siguran sa slobodnih bacanja. Prekinuta serija Zvezde od 9:0

2. minut: Poeni Bjelice, tajm-aut Milojevića

1. minut: Počela je treća četvrtina, Feldin upisuje poene

II ČETVRTINA

10. minut: Poslednji napad u četvrtini ima Zvezda koji crveno-beli ne koriste zbog koraka. Zanimljivo da prvo poluvreme traje sat vremena

9. minut: Feldin sa distance, delovalo je da je trojka ali je gazio liniju. Ročersti nastavlja sa odličnim izvođenjem slobodnih bacanja

8. minut: Čančar oba puta precizan sa penala

7. minut: Rebić preseca napad Zvezde i Rebić upisuje nove poene. Ročersti uzvraća

6. minut: Antić preko ruke protivnika upisuje tri poena

4. minut: Feldin koristi sva tri slobodna bacanja

4. minut: Treća lična Lesora, devet ofanzivnih skokova Mege koja je imala tri vezana napada zahvaljujući skoku pod Zvezdinim obručom. Čančar sa linije slobodnih bacanja 2 od 2

3. minut: Kundrić smanjuje prednost Zvezde, rampa Lazića! Druga trojka Enisa, on je i jedini igrač beogradskog tima koji je pogađao sa distance

2. minut: Enis upisuje asistenciju, Davidovac egzekutor

1. minut: Počela je druga četvrtina

I ČETVRTINA

10. minut: Mega je zanimljivu prvu četvrtinu rešila u svoju korist

10. minut: Jovičić lepo prolazi kroz odbranu Zvezde, ubacuje poene uz dodatno slobodno bacanje koje promašuje, ali se lopta odbija ponovo do njega koji levom rukom ubacuje nove poene. Posle početka meča, prvo vođstvo Mege

8. minut: Nova trojka za Megu - 10:0 serija domaćina. Koprivica sa slobodnih bacanja oba puta precizan, serija se povećava na 12:0.

7. minut: Aleksandar Lazić vraća trojku posle nekoliko napada - prva na meču za Megu

6. minut: Pet ofanzivnih skokova ekipe Dejana Milojevića. Enis pogađa trojku prvu na meču

4. minut: Zakucavanje Pere Antića i dodatno slobodno bacanje koje Antić promašuje. Čančar pogađa za Megu. U narednom napadu i Koprivica pogađa za domaćine

3. minut: Dve brze greške za Lesora. Bjelica i Ročersti dovode Zvezdu u vođstvo. Novi poeni Bjelice sa linije slobodnih bacanja, a ponovo crveno-beli kradu loptu Megi i Ročersti sa distance ubacuje dvojku

2. minut: Dangubić ubacuje prve poene za Zvezdu i to preko trojice igrača Mege

1. minut: Utakmica je počela. Startne petorke: