Zvezda bacila na kolena najprijatnije iznenađenje Evrolige

05.01.2018

17:44 >> 20:00

Crvena zvezda je na svom terenu savladala najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka Evrolige sa 77-65.

Dobra partija Enisa

Crveno-beli su u hali Pionir savladali Žalgiris rezultatom 77-65. Zvezda je tako prekinula niz od pet pobeda ekipe Žalgirisa.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bili su Tejlor Ročesti sa 16 poena, 10 asistencija, 4 ukradene lopte i 4 skoka, Dejan Davidovac koji je bio junak utakmice postigao je 13 poena (3-3 za 3 poena, 4-4 sa penala) uz 2 blokade, 2 skoka i 2 ukradene lopte, Dilan Enis je ubacio 12 poena uz 2 skoka i asistenciju, a Dangubić je dodao 9 poena uz 5 skokova, 2 ukradene lopte i asistenciju.

U gostujućem timu bolji od ostalih su bili Kevin pangos sa 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a pratio ga je Paulus Jankunas sa 10 poena i jednim skokom, Aron Vajt je dodao 9 poena i 6 skokova.

Tok meča:

IV četvrtina

10. minut: Posle serije slobodnih bacanja sviran je kraj utakmice 77-65.

9. minut: Lazić iz ćoška pogađa trojku i šalje Zvezdu na plus 12, Ulanovas pogađa za dva, Davidovac siguran sa linije penala (to je njegov 13 poen)

8. minut: Bjelica zakucava posle sjajne asistencije Ročestija, Jankunas pogađa za dva

7. minut: Bjelica pogađa iz teške situacije

5. minut: Dve vezane rampe Dejana Davidovca, a zatim njegova treća trojka za redom

4. minut: Druga trojka zaredom Davidovca

3. minut: 16 izgubljenih lopti gostiju. Davidovac pogađa trojku

1. minut: Pengos pogađa trojku, Dangubić postiže dva poena

III četvrtina

10. minut: Vajt polovičan sa linije penala, Feldin greši pa Vajt zakucava iz kontre

9. minut: Tupan pogađa za tri

8. minut: Dilan Enis pogađa trojku, Lesor brutalno zakucava, Zvezda na plus 9

7. minut: Sjajno zakucavanje Jankovića

6. minut: Kavaliauskas maši oba slobodna bacanja

4. minut: Antić pogađa za dva, Zvezda na plus 7

3. minut: Kavaliauskas pogađa za dva poena

2. minut: Bjelica pogađa ispod koša, Ročesti pogađa za tri

II četvrtina

10. minut: Dobar pokušaj Enisa sa trojke ali lopta nije ušla

8. minut: Ročersti trojku pogađa

6. minut: Tejlor Ročersti poenima vraća prednost Zvezdi

5. minut: Pangos pogađa težak šut za goste

2. minut: Enis pogađa novu trojku - sedmi njegov poen

1. minut: Počela je druga četvrtina, Janković pogađa preko ruke

I četvrtina

9. minut: Udrih lako ubacuje poene sa polu distance, potom još jednom ubacuje poene Zvezdi

8. minut: Enis posle dva pogođena slobodna bacanja ubacuje još dva, 100% sa penala

6. minut: 5:0 serija Žalgirisa. Dangubić precizan sa slobodnih bacanja

5. minut: Trojka za goste

3. minut: Dangubić pogađa novu trojku za Zvezdu

1. minut: Počela je utakmica trojkom Ročerstija