Hrabra Zvezda poražena: Šved "tihi ubica"!

16.01.2018

17:53 >> 20:01

Košarkaši Crvene zvezde su se hrabro suprotstavili ekipi Himkija u 18. kolu Evrolige, ali nisu uspeli da dođu do osme pobede. Ruska ekipa je iz Beograda odnela pobedu, a konačan rezultat je 79:70.

Šved je bio najbolji pojedinac na meču, duel sa Brankom Lazićem

Posle 18 mečeva, srpski i regionalni šampion ima sedam pobeda i 11 poraza i nalazi se na 11. mestu, dok je tim iz Podmoskovlja na sedmoj poziciji, uz skor 10-8.

Crveno-beli su posle sasvim solidnih 30 minuta u potpunosti pali u poslednjih 10 minuta. Tada je najbolji igrač Himkija Aleksej Šved preuzeo odgovornost na sebe i sa nekoliko važnih trojki prelomio meč.

Sjajni bek je meč završio sa 29 poena (5/11 za tri, 10/11 bacanja), pet skokova i četiri asistencije, za indeks 33. Pored njega jedini dvocifreni bili su Džejms Anderson sa 14 poena i Malkolm Tomas sa 11.

Bivši reprezentativac Srbije Stefan Marković je pored sedam poena zabeležio šest asistencija, dok je Dženkins upisao pet poena i tri skoka.

Tejlor Ročesti je bio sjajan u crveno-belom dresu, ubacio je 27 poena, a fantastičnu rolu, naročito u prvom poluvremenu, imao je i Nemanja Dangubić koji je ubacio 20 poena. Nadovezao se još samo Džejms Feldin sa 13 poena.

Već za dva dana pred Crvenom zvezdom je novi izazov u Evropi s obzirom da gostuju Makabiju u Tel Avivu (18. janua 20.05), dok Himki isti dan dočekuje Olimpijakos.

Tok meča:

IV četvrtina

10. minut: Šved pogađa novu trojku, 29 poen na meču. Ročersti najbolji pojedinac u crveno-belom pogađa 27 poen

9. minut: Šved pogađa oba slobodna bacanja, i lopta za Himki a iz tog napada Šved pogađa trojku. Dangubić pogađa za dva poena

8. minut: Feldin lako do poena

7. minut: Pero Antić polaže u koš

6. minut: Šved pogađa treću trojku na meču

5. minut: Monja uzvraća trojkom

4. minut: Feldin pogađa trojku sa osam metara

2. minut:  Marković pogađa poene uz dodatno slobodno bacanje koje je takođe realizovao

1. minut: Počela je poslednja četvrtina  trojkom Ročerstija

III četvrtina

10. minut: Ročersti pogađa na samom kraju treće četvrtine

9. minut: Šved zakucava. Ročersti pogađa novu trojku

8. minut: Lesor polovičan sa linije slobodnih bacanja 1 od 2, ukupno 3 od 7 sa penala večeras. Šved na drugoj strani oba puta siguran sa penala

7. minut: Feldin ostavljen 1 na 1, što realizuje. Poeni i na drugoj strani. Anderson potom pogađa trojku za izjednačenje

6. minut: Feldinu ostavljena strana, a ovaj to koristi za novo vođstvo Zvezde

5. minut: Sjajna akcija Rusa i sjajno zakucavanje Tomasa. Bjelica pogađa tek prve poene na meču i to sa slobodnjaka

4. minut: Feldin prolazi odbranu gostiju i ubacuje prve poene za Zvezdu u ovoj četvrtini

2. minut: Himki serijom 8:0 preokreće rezultat

1. minut: Počela je treća četvrtina. Šved pogađa trojku sa 8,5 metara

II četvrtina

10. minut: Kraj druge četvrtine

10. minut: Dženkins ovaj put precizan oba puta precizan sa penala. Gild pogađa trojku!

8. minut: prvo Ročersti pogađa trojku a potom u narednom napadu i Dangubić, kome je ovo peta na meču

8. minut: Tejlor Ročersti pogađa novu trojku. Neprimereni povici sa tribina za bivšeg reprezentativca Srbije Stefana Markovića

6. minut: Ročersti pogađa trojku. Serija domaćina 6:0, koja je prekinuta. Dangubić jedan od dva sa linije slobodnih bacanja

5. minut: Dangubić pogađa 14. poen na meču

4. minut: Tehnička za Peru Antića. Pre toga su sudije pretile i Dušanu Alimpijeviću  tehničkom greškom

1.minut: Počela je druga četvrtina, sudije pomažu da se poremeti ritam utakmice, pošto već drugi  ili treći put proveravaju snimak. Šved pogaša trojku

I četvrtina

10. minut: Kraj prve četvrtine

8. minut: Bjelica promašuje oba slobodna bacanja

7. minut: Ročersti upisuje dva poena. Šved pogađa samo sa linije slobodnih bacanja

6. minut: Feldin pogađa sa poludistance iz naskoka. Dženkins je promašio oba slobodnjaka, što je izazvalo oduševljenje "Delija"

5. minut: Šved pogaša oba slobodna bacanja

4.minut: Dangubić vezuje tri trojke. Potom i četvrtu, 100% šutira na početku meča

1.minut: Utakmica je počela