(VIDEO) ŠAMPION NEMILOSRDAN: Zvezda deklasirala MZT!

22.01.2018

18:54

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Skoplju ekipu MZT-a rezultatom 92:58 u meču 17. kola regionalne ABA lige.

RepublikaFoto: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski
Detalj sa utakmice u Skoplju

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 23 poena, dok je Tejlor Ročesti dodao 13.

U domaćem timu najbolji je bio Andrej Maslinko sa 15 poena.

Crvena zvezda je druga na tabeli sa 14 pobeda i tri poraza. MZT je poslednji sa tri trijumfa i čak 14 poraza.

Zvezda je dobro počela meč i povela 11:0. Potom je bilo 14:2 za crveno-bele. Međutim, MZT je u finišu prve četvrtine smanjio na 18:21. Zvezda je zaigrala angažovanije u drugoj četvrtini i u 17. minutu stigla do 37:22. Gosti iz Beograda su prvih 20 minuta rešili u svoju korist 40:25. Crvena zvezda je nastavila sa odličnom igrom i u trećoj četvrtini, a gosti su u poslednji deo meča ušli sa vođstvom od 68:42. Zvezda je u poslednjoj četvrtini sigurnom igrom došla do ubedljive pobede od 92:58.

Crvena zvezda će u narednom kolu igrati sa Partizanom, dok će MZT gostovati ekipi Mega Bemaksa.