(VIDEO) HEROJSKA POBEDA ZVEZDE: Crveno-beli srušili moćni Olimpijakos

26.01.2018

17:31 >> 19:55

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Olimpijakosa 89:78 u meču 20. kola Evrolige.

Košarkaši Zvezde slave sa navijačima

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Dilan Enis sa 21 poenom, dok su Nemanja Dangubić i Tejlor Roćesti dodali po 11. Kod gostiju, najbolji je bio Vasilis Spanulis sa 16 poena.

Crvena zvezda je od 23. minuta igrala bez isključenog trenera Dušana Alimpijevića. Utakmicu je do kraja vodio njegov pomoćnik Milenko Topić.

Meč su obeležili i navijači Zvezde. Najvatreniji deo navijača crveno-belih je vređao novog igrača Zvezde Alena Omića, dok su mu ostali navijači aplaudirali.

RepublikaFoto: Republika.rs

Crveno-beli su stigli do osme pobede u Evroligi. Zvezda ima i 12 poraza. Olimpijakos ima skor od 13/7.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati Baskoniji, dok će Olimpijakos dočekati Fenerbahče.

Organizovani navijači Zvezde dočekali su svog novog košarkaša Alena Omića neprijateljski. Crvena zvezda je imala prednost tokom prvog poluvremena, najviše zahvaljujući Enisu i Ročestiju.

Međutim, u trećoj četvrtini isključen je trener Zvezde Dušan Alimpijević, a ekipu je do kraja vodio Milenko Topić. Ovo situaciji su iskoristili gosti koji napravili preokret. Olimpijakos je serijom od 12:0 stigao do 63:57.

Međutim, usledila je serija Zvezde od 8:0 za preokret i vođstvo od 65:63. U finišu utakmice briljirao je Enis koji je doneo pobedu Zvezdi.

TOK MEČA

IV četvrtina

40. minut - Crvena zvezda je slavila sa 89:78
38. minut - Zvezda na plus 5 na dva minuta pre kraja. 80:75
36. minut - Enis trojkom donosi novo vođstvo Zvezdi, 74:71. Omić pogađa za 76:71
35. minut - Crveno-beli poenima Lesora ponovo vode, 69:68. Tajm-aut za goste

34. minut - Zvezda prilazi na minus tri, 65:68. Zvezda potom poenima Jankovića dolazi do 67:68
32. minut - Olimpijakos održava vođstvo od četiri do šest poena, 62:68

III četvrtina

30. minut - Gosti u poslednju četvrtinu ulaze sa vođstvom od 63:57
29. minut - Olimpijakos vodi, 58:57. Nova trojka za goste, 61:57

27. minut - Olimpijakos je ponovo prišao na minus dva, 55:53.

26. minut - Zvezda se trojkom Enisa ponovo odlepila, 53:46. Tajm-aut za goste. Alimpijević iz tunela savetuje svog pomoćnika šta da kaže igračima.
24. minut - Rat na tribinama. Kop Delija skandira Olimpijakosu, dok ostali deo navijača domaćeg tima bodri Zvezdu. Olimpijakos prišao na 47:46. Niz sudijskih odluka, koje su nasmejale sve u dvorani
23. minut - Isključen je trener Zvezde Dušan Alimpijević zbog prigovora sudijama. Gosti su posle serije slobodnih bacanja prišli na 45:41
21. minut - Bez poena u prvih 90 sekundi drugog poluvremena. Spanulis pogađa trojku

II četvrtina

20. minut -
Zvezda posle prvih 20 minuta vodi 43:34
17. minut - Crveno-beli održavaju dvocifrenu prednost. Gosti su nemoćni pred raspoloženim igračima Zvezde, 38:28
15. minut - Najveća prednost Zvezde. U ovoj četvrtini u dresu Zvezde briljira Enis, 35:24
13. minut - Serija Zvezde. Domaći vode 31:21. Prvi poeni za Omića, ovacije sa tribina

11. minut - Zvezda na plus 5, 26:21

I četvrtina

10. minut - Zvezda posle prve četvrtine vodi, 24:20

8. minut - Zvezda održava vođstvo, 21:20

5. minut - Serija Zvezde od 9:0 za 15:10
4. minut - Zvezda trojkom Dangubića smanjuje na 10:9. Nova trojka Dangubića uz faul za 13:10.
3. minut - Olimpijakos vodi 10:6, a Alimpijević traži tajm-aut
1. minut - Utakmica je počela. Olimpijakos vodi 3:2.

TOK MEČA

18:55 - Deo navijača Zvezde protiv Alena Omića. Deo navijača skandira protiv novog pojačanja kluba Alena Omića.

18:50 - Miličić bodri Zvezdu
Bivši srpski košarkaš Darko Miličić bodri Zvezdu. Na tribinama su i članovi srpsko-grčkog prijateljstva.
 - Ne želim medijski da se eksponiram. Došao sam sa decom samo kao najobicniji navijač. Zna se već dovoljno koliko volim Zvezdu. Neka pobedi najbolji - rekao je Miličić

18.40 - Puna hala sa obeležjima Olimpijakosa.

18.30 - Jedna grupa navijača Zvezde zviždala je igračima Olimpijakosa, dok su im drugi aplaudirali.

18.20 - Puni se hala Pionir. Oba tima su na zagrevanju.

Olimpijakos je treći na tabeli sa skorom 13/6, dok Zvezda ima sedam trijumfa i 12 poraza.

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević izjavio je da njegov tim ima mnogo motiva da konačno "dobije" grčki tim u elitnom takmičenju.

- Olimpijakos nam dolazi posle nekoliko promenjivih igara i forme. Oni su na impresivan način pobedili Makabi, ali i zabeležili dva poraza na gostovanjima. Mi pred ovaj meč imamo višestruki motiv da se prikažemo u pravom svetlu. Prvo zbog ubedljivog poraza u Pireju, zatim jer želimo da napravimo i dobru uvertiru za predstojeće važne utakmice, ali i zbog toga što igramo pred našom publikom - izjavio je Alimpijević.

Zvezda na ovom meču neće moći da računa na Peru Antića i Džejmsa Feldina.