ZVEZDINA BARAŽNA PALJBA SRUŠILA PARTIZAN, crveno-beli u trci za vrh Jadrana!

29.01.2018

21:57 >> 22:00

Crvena zvezda je i u drugom ovosezonskom košarkaškom derbiju savladala Partizan, bez prevelike rezultatske neizvesnosti. Sjajan šut za tri poena i veliki broj asistencija doprineli da Zvezda ostvari laganu pobedu - 86:74!

Dobrić je pogodio šest trojki

Pobedom u 18. kolu ABA lige Crvena zvezda je ostala u trci za prvo mesto Jadrana, pošto se izjednačila sa Budućnošću, uz slabiji međusobni skor.

Rezultatske neizvesnosti u drugom večitom derbiju ove sezone bilo je samo do polovine treće četvrtine. Onda je Zvezda ubacila u veći stepen prenosa, Partizan je žurio u napadu i olako gubio lopte što su izabranici Dušana Alimpijevića brutalno kažnjavali uglavnom van linije za tri poena.

Već od starta oba tima su nametnula visok ritam, brzu košarku sa puno trčanja i u takvoj postavci Partizan je parirao Zvezdi. Imali su crno-beli čak i vođstvo na kraju 10 minuta igre od 24:22, ali je u nastavku domaćin prestigao tim Nenada Čanka i držao vođstvo do poluvremena.

Tejlor Ročesti nije imao veče u Crvenoj zvezdi, ali itekako jeste neverovatni Ognjen Dobrić koji je trojkama odlepio svoj tim. Lesor, Janković i Dangubić su se povremeno priključivali mladom beku, a Zvezda je imala na poluvremenu prednost od 49:43, mada se i Partizan preko nadahnutog Novice Veličkovića držao u igri.

U nastavku je Partizan prišao Zvezdi na poen razlike (55:54) u 4. minutu treće deonice i to je bio kraj svih nadanja crno-belih večeras. Dobrić je ubacio tri trojke u nastavku i praktično sam odveo svoj tim do dvocifrene prednosti. Imao je Lesor dva zakucavanja i početak kraja "Parnog valjka" već se naslućivao u tim trenucima.

Posle 30 minuta Zvezda je imala od 71:57, pa je pitanje pobednika već bilo rešeno. U poslednjoj četvrtini su i jedni i drugi pravili dosta grešaka u napadu ishitrenim odlukama, pa nije bilo većeg rezultatskog talasanja. Zvezdini navijači mogli su već polovinom poslednjeg kvartala da pesmom proslave trijumf nad večitim rivalom. Za kraj 86:74, čime je Zvezda ostala u trci za pol-poziciju ABA lige, dok je Partizan ispao iz trke za 4. poziciju sa Mornarom, pa će ove sezone plej-of pratiti samo preko TV prijemnika.

Kod Crvene zvezde se istakao Dobrić sa 18 poena uz šut za tri 6/7, pratio ga je Lesor sa 13, odnosno Dangubić sa 12 poena. Kod Partizana se istakao kapiten Novica Veličković koji je uz 20 poena imao i 10 skokova, solidan je bio i Vilijams-Gos sa 17 poena, ali je izgubio i 6 lopti, dok je Marinković pridodao 15.

UŽIVO:

IV četvrtina

9. minut - Dangubić polaže loptu u koš za 86:70

8. minut - Aranitović smanjuje na 84:70

6. minut - Trener Partizana Nenad Čanak dobija tehničku grešku zbog prigovora kod sudija

5. minut - Tek četvrti poen Ročestija za 81:66

4. minut - Marinković prekida Zvezdinu seriju - 79:64

2. minut - Janković odvodi Zvezdu do najvećeg vođstva - 76:59

1. minut - Aranitović pogađa dvojku iz okreta - 71:59, na drugoj strani mu se revanšira Omić za 73:59

III četvrtina

9. minut - Dobrić pogađa petu trojku iz isto toliko pokušaja - 68:56, odmah zatim dodaje još jednu za +15 crveno-belih

8. minut - Omić odvodi Zvezdu na +10 sa linije bacanja - 64:54

6. minut - Dobrić i Lesor izvode elej-ap za vođstvo Zvezde od 60:54

4. minut - Enis pogađa trojku iz teške pozicije - 58:54

3. minut - Veličković pogađa dvojku uz faul - 53:52

1. minut - Veličković postiže prve poene u nastavku, Lesor mu uzvraća odmah na drugoj strani - 51:45

II četvrtina

10. minut: Kraj druge četvrtine trojkom Dobrića

9. minut: Novica Veličković potvrđuje odličnu formu

8. minut: Marinković krade loptu  i lakao polaže

7. minut: Dangubić tražio i našao nove poene. Vilijams Gos pogađa 2+1. Dobrić pogađa novu trojku za crveno-bele

5. minut: Gos Vilijams pogađa sa linije za slobodna bacanja. Dobrić pogađa drugu trojku na meču, Veličković uzvraća istom merom

4. minut: Janković pogađa trojku, osam njegovih poena, koliko je ubacio i Novica Veličković

3. minut: Lazić pogađa trojku za Zvezdu. Gagić smanjuje sa linije slobodnih bacanja

2. minut: Aranitović polovičan sa slobodnjaka. Janković prvo upisuje poene a potom "banana" na drugoj strani

1. minut: Trojka Zvezde na otvaranju druge četvrtine. Na drugoj strani dodatno slobodno bacanja koje koristi Partizan

I četvrtina

10. minut: Trojka Veličkovića u poslednjoj sekundi

9. minut: Davidovac dva od dva sa slobodnjaka. Zvezda ukupno 9 od 9. Veličković pogađa nova dva slobodna bacanja. Si u brzom napadu pogađa treću trojku za Partizan

8. minut: Nova trojka Zvezde. Veličković precizan sa linije slobodnih bacanja

8. minut: Zvezda preokreće preko Bjelice koji je sa penala bio oba puta precizan

7. minut: Aranitović vraća prednost Partizanu. Sa linije slobodnih bacanja Lesor dva od dva

5. minut: Minijatura Ročerstija, sjajna finta i novi poeni. Dangubić ubacuje novu trojku

4. minut: Dangubić ubacuje peti poen. Vilijam Gos pogađa novu trojku

3. minut: Novi poeni Marinkovića

2. minut: Dangubić pogađa trojku, Marinković na drugoj strani odgovara na isti način

1. minut: Utakmica je počela. Prvi u strelce upisuje se Si

20.50 - Igrači Crvene zvezde i Partizana nose majice u znak podrške Lazaru Zarubici koji je u komi vec 14 meseci. Sva prikupljena sredstva idu njemu za lecenje

Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Partizana

Nakon 17 odigranih kola Zvezda ima 14 pobeda i nalazi se na drugom mestu iza podgoričke Budućnosti, dok Partizan ima skor 9-8 uz vrlo tanke šanse da prestigne Mornar koji se nalazi na četvrtom mestu.

Crveno-beli u meč ulaze na krilima velike evroligaške pobede protiv Olimpijakosa. U tim se vraća Pero Antić, ali ne i Džejms Feldin koji se još uvek nije oporavio od povrede.

Sa druge strane u Partizanu neće nastupiti Mihajlo Andrić, dok se novajlije Kvame Von i Bondža Si i dalje privikavaju na novu sredinu, ali će verovatno morati da ponesu određenu ulogu protiv večitog rivala.

Prvi ovosezonski derbi pripao je Crvenoj zvezdi rezultatom 100:84.