Đurović: U Beogradu više klubova nego u celoj Srbiji
Sa jedne strane terena Radivoje Korać i još četvorica košarkaša, a sa druge preostala petorka koju je podelio trener Aleksandar Nikolić.
Na centru rukometna lopta, a cilj je nogom šutnuti u golove, koje čine konstrukcije koševa. Tako je izgledao trening relaksacije u OKK Beograd početkom šezdesetih godina prošlog veka. Uz Crvenu zvezdu, Partizan i Radnički sa Crvenog krsta, OKK može da se podiči titulom državnog prvaka, a jedini srpski klub kojem je to pošlo za rukom tada, a da nije iz prestonice, jeste zrenjaninski Proleter.
- Srpska košarka nastala je u Beogradu. Za koji dan slavimo 73 godine od osnivanja Crvene zvezde na beogradskoj tvrđavi, a na istom mestu rođen je i Partizan. Posle su došli brojni klubovi, a Beograd ih danas ima više nego ostatak zemlje zajedno. Sećam se starih montažnih tribina uz sam teren na Malom Kalemegdanu, doduše dvadesetak godina kasnije - počinje kraći čas istorije srpske košarke Vlade Đurović, istaknuti košarkaški radnik.
Prema njegovim rečima, sport se dosta promenio za ovih sedam decenija.
- Nekad je bilo romantike. Kao klinac gledaš svoje idole kako igraju, a pobeda je manje važna. Velike zvezde igraju fudbal i tu se više istroše i zakrve nego pod obručima. Košarka je na televiziji samo subotom u 17 časova. Danas je sve industrija. Igra se svakih par dana, važni su samo rezultat i prihod. Jedino što je ostalo je Beograd, koji i danas gospodari kao centar igre pod obručima - naglašava Đurović.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)