(VIDEO) ZVEZDA PREKINULA CRNI NIZ: Crveno-beli nadigrali Unikahu

02.03.2018

17:40 >> 19:59

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Unikahe 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24) u meču 24. kola Evrolige.

Košarkaši Zvezde pozdravljaju navijače posle pobede protiv Unikahe

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Tejlor Ročesti sa 21 poenom. Milko Bjelica je ubacio 13, a Džejms Feldin 11.

Kod gostiju, najefikasniji je bio Adam Vačinski sa 13 poena, dok su Dragan Milosavljević i Džef Bruks ubacili po 12.

Milosavljević u akciji

Crvena zvezda i Unikaha sada imaju po 10 pobeda i 14 poraza.

Crveno-beli će u narednom kolu gostovati Barseloni, dok će Unikaha igrati sa ekipom CSKA u Moskvi.

Crvena zvezda je ovim trijumfom zadržala šanse za plasman u plej-of Evrolige. Unikaha je bila oslabljena na ovom meču, pošto nije igrao najbolji košarkaš ovog tima, Nemanja Nedović. U timu Crvene zvezde nije bilo Nemanje Dangubića.

Obe ekipe su ušle dobro u meč, a prva četvrtina završena je rezultatom 24:24. Slična igra viđena je i na startu druge četvrtine, a Zvezda je angažovanijom igrom u finišu meča došla do 40:37.

Crveno-beli su na početku treće četvrtine stigli do plus 10. Zvezda je ovu prednost držala do kraja ovog dela meča, 62:52. Unikaha je u 35. minutu prišla na 65:62.Međutim, domaći košarkaši Zvezde su odbili napad gostiju i na kraju su zasluženo slavili sa 80:76.

TOK MEČA:

IV četvrtina

10. minut - Kraj utakmice. Zvezda je pobedila 80:76.

9. minut - Zvezda na 80 sekundi pre kraja meča ima 74:70. Drama u finišu utakmice.

7. minut - Zvezda održava vođstvo od tri do pet poena. Lazić pogađa trojku za 72:66. Ovo je deseta trojka košarkaša Zvezde.

5. minut - Unikaha prilazi na 65:62. Bude se i navijači Zvezde.

3. minut - Dušan Alimpijević traži tajm-aut. Zvezda je izašla iz bonusa, a gosti su promašili nekoliko slobodnih bacanja, kojima su mogli da se vrate u meč. Zvezda je na +5 (62:57)

2. minut - Serija grešaka domaćih košarkaša. Unikaha na minus 6 (62:56)

1. minut - Tri brza faula košarkaša Zvezde na startu poslednje četvrtine. Unikaha smanjuje na 62:53

III četvrtina

10. minut - Crvena zvezda je treći deo utakmice dobila sa 62:52

8. minut - Milosavljević pogađa na 54:50, a Feldin uzvraća trojkom za 57:50. Potom pogađa i Bjelica.

6. minut - Unikaha je prišla na minus 5, 51:46, ali je Bjelica vratio osetniju prednost domaćem timu, 54:46

5. minut - Zvezda održava vođstvo od osam do 10 poena, 51:42

2. minut - Serija Zvezde od 7:0. Crveno-beli vode 47:37.

II ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena u "Pioniru", crveno-beli na pauzu idu sa prednošću 40:37

10. minut - Enis iz lepog prodora za 40:37

8. minut - Agustin prekid loš učinak Unikahe u napadu - 37:35

7. minut - Sjajno kucanje kapitena Lazića 35:32

6. minut - Ročesti trojkom vraća Zvezdi prednost 33:32

5. minut - Dugačka trojka Soluade na isteku napada za 30:30

4. minut - Janković se dobro snalazi pod košem - 28:27

2. minut - Glavni sudija pokazuje tehničku grešku Dušanu Alimpijeviću nakon dva upozorenja

1. minut - Davidovac sa penala precizan za 26:24

I ČETVRTINA

Na kraju prvih 10 minuta rezultat je nerešen - 24:24, vrlo efikasna prva četvrtina

10. minut - Šermadini pogađa oba bacanja za 20:21

8. minut - Feldin ulazi u ritam - 17:17

7. minut - Feldin pogađa trojku nakon sjajne blokade nad Agustinom - 14:13

5. minut - Dobrić pravi faul nad Milosavljevićem, ovaj sa bacanja donosi izjednačenje 11:11

3. minut - Nova trojka Ročestija, namestio je ruku od starta - 8:6

2. minut - Nesportska Milka Bjelice, pa onda i Lazićev faul nedugo potom. Milosavljević pogađa sjajno preko ruke Bjelice - 5:4

1. minut - Lesor beleži prve poene na ovom meču - 2:0, pa onda i Ročesti daje trojku

18:55 - U hali je trenutno oko 4.000 navijača, koji još ulaze

18:50 - Pozdrav Dragana Milosavljevića sa igračima Zvezde

18:45 - Trenutno je u hali između 2.000 i 3.000 gledalaca, ali se mesta popunjavaju. "Delije" su dočekale aplauzima Nemanju Nedovića koji nastupa za Unikahu i večeras neće izlaziti na teren zbog povrede

18:40 - Ovo su sastavi obe ekipe za večerašnji susret:

Crvena zvezda: Kešelj, Davidovac, Lazić, Antić, Dobrić, Feldin, Janković, Ročesti, Omić, Lesor, Enis, Bjelica

Unikaha: Mekalum, Karaljero, Soluade, Rosa, Dijaz, Salin, Dijez, Milosavljević, Vaščinski, Bruks, Ogastin, Suarez

Glavne sudije ovog susreta su Paterniko (Italija), Balak (Izrael) i Rajter (Nemačka)