FENER RUTINSKI U BEOGRADU: Šampion Evrope prejak za Zvezdu

22.03.2018

17:25 >> 19:44

U utakmici 28. kola Evrolige košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Fenerbahčea na svom terenu - 63:80.

Gust raspored, i druga utakmica u samo dva dana uzeli su maha. Obe ekipe nisu blistale, bilo je mnogo grešaka sa obe strane, a Fener je bio konkretniji. Gosti su bolje otvorili meč, diktirali su tempo igre, dok je šampion Srbije igrao na mahove.

Taman kad bi Zvezda uspela da priđe, do izražaja je dolazio kvalitet šampiona Evrope. Na seriju poena Alimpijevićeve ekipe Fener je odgovarao trojkama.

Domaće, koji su igrali bez Bjelice (povreda zadnje lože ) pokrenuo je Enis. Amerikanac je postigao brzih osam poena, vratio je Zvezdu u igru, ali… Fener je brzo odgovorio preko Vonamejkera i Veselog.

Pokušavali su crveno-beli da se vrati, ipak, Turci su imali rešenje za svaki njihov pokušaj . U nastavku prednost gostiju je rasla iz minuta u minut.

Bobi Dikson je odigrao sjajan meč. Zvezda nije imala rešenje za njega. Pogađao je iz svih pozicija Amerikanac. Meč je završio sa 25 poena i sedam postignutih trojki.

Najbolji u redovima crveno-belih bio je Davidovac sa 18 poena.

Na ovom meču podbacila je publika. Duel je pratilo oko 4.000 navijača i čini se da su posle 11 pobeda u elitnom takmičenju crveno-beli zaslužili više.

ČETVRTA ČETVRTINA U TOKU:

40. minut - Utakmica je završena rezultatom - 63:80,

37. minut - Željko Obradović se ne šali. Posle nove greške svog tima zatražio je minut odmora.

34. minut - I Dobrić je ukrao loptu i sjajno zakucao.

33. minut - Dejan Davidovac diže publiku na noge! Ukrao je loptu, a onda sjajno zakucao preko Datomea! Italijan je napravio faul, a igrač crveno-belih bio je precizan sa linije za slobodna bacanja - 49:65.

32. minut - Janković je pogodio iz okreta, a Željko Obradović je odmah zatražio minut odmora - 46:65.

31. minut - Ognjen Dobrić je trojkom otvorio četvrtu deonicu.

Treća četvrtina: Diksonova paljba

30. minut - Četvrtina je završena rezultatom - 41:65.

27. minut - Fener ne staje, i Kalinić je precizan sa distance - 36:62.

26. minut - Lazić je konačno pogodio (prvi poeni iz igre Zvezde u ovoj deonici), ali Dikson je nastavio da melje - 36:56. U sledećem napadu ubacio je još jednu trojku 36:59.

25. - Bobi Dikson je pogodio i svoju petu trojku - 32:51. Na drugoj strani Alen Omić pogodio je oba slobodna bacanja - 34:51.

25. minut - Fener je nastavio odlično da šutira. Gudurić je pogodio svoju drugu trojku na meču - 32:48.

24. minut - Konačno koš za Zvezdu, Lesor je pogodio jedno slobodno bacanje - 32:46.

23. minut - Dikson je pogodio još jednu trojku - 31:46.

22. minut - Bobi Dikson nastavlja da igra u velikom stilu. Postigao je novu trojku za 31:43.

21. minut - Odmah na startu deonice Duverioglu je zaradio četvrtu ličnu grešku, pa se preselio na klupu.

Druga četvrtina: Zvezda se ne da

20. minut - Četvrtina je završena rezultatom -31:40

18. minut - Janković je loše šutirao, sevnula je kontra, i Duverioglu je lako zakucao - 27:36.

17. minut - Dobrić je bio uporan, došao je do lopte i zakucao - 25:34.

15. minut - Kad god se Zvezda približi Fener odgovori trojkom - ovoga puta Vonamejker je bio precizan.

15. minut - Ročesti je lagano prošao pored Slukasa i spustio loptu u koš - 23:29.

13. minut - Veseli je još jednom lako poentirao - 19:29.

12. minut - Precizan je bio Janković, uzvratio je Veseli - 19:27.

11. minut - Nikolo Meli je postigao trojku na početku druge deonice - 17:25.

Prva četvrtina: Enis pogurao Zvezdu

10. minut - ČETVRTINA JE ZAVRŠENA REZULTATOM 17:22.

10. minut - Dilan Enis je vezao pet poena - 14:20.

8. minut - Oba tima su vezala nekoliko loših napada.

7. minut - Veseli je uhvatio loptu posle promašaja Kalinića. Usledio je faul Omića, a Čeh je pogodio samo jedno slobodno bacnanje. Tomspon se izborio za novi napad, a Dikson je postigao svoju treću trojku - 9:20.

6. minut - Marko Gudurić je pogodio trojku - 9:16.

5. minut - Dikson je pogodio trojku, a još jednom je uzvratio Davidovac - 9:13.

4. minut - Veseli je još jednom snažno zakucao - 3:10. Uzvratio je Davidovac poenima uz faul - 6:10.

3. minut - Prvu trojku na meču postigao je Bobi Dikson. On je i poentirao posle greške domaćih - 3:8.

3. minut - Branko Lazić je lako položio posle dobre akcije - 3:3.

2. minut - Prve poene za goste postigao je Kalinić (polovičan sa penala) - 1:1. Veseli je snažno zakucao za 1:3.

1. minut - Ročesti je šutirao trojku, ali je promašio ceo koš. Zvezda je bila dobra u odbrani, usledila je kontra i prekršaj, a Lesor je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja - 1:0.

1. minut - Utakmica je počela!

- Zvezda igra bez Milka Bjelice koji ima problema sa povredom zadnje lože.

18.50 - Željko Obradović dobio je mali aplauz prilikom ulaska u dvoranu:

18.44 - Domaći su dočekani aplauzima:

18.42 - Navijači Crvene zvezde zviždali su gostima:

18.35 - Evo kakva je atmosfera u "Pioniru":

18.31 - Željko Obradović nije spavao pred meč sa Crvenom zvezdom, a o čemu je reč pročitajte OVDE.

18.30 - Zvezda je izgubila od Panatinaikosa na gostujućem terenu u utorak i nije bilo mnogo vremena za odmor pred ovaj meč.