SLEDEĆA JE BUDUĆNOST: Ročesti i Dobrić slomili Mornar za finale i borbu za Evroligu

02.04.2018

18:30 >> 20:54

Košarkaši Crvene zvezde drugi su finalisti ABA lige! Crveno-beli su na svom parketu bili bolji od ekipe Mornara - 88:69.

Košarkaši Zvezde slave sa navijačima

Zvezda je odigrala utakmicu sa dosta oscilacija ali i strašnom završnicom. Atmosfera u "Pioniru" bila je sjajna, a navijači su dvoranu ispunili do poslednjeg mesta. Crveno-beli su od starta bili izuzetno motivisani. Videlo se da žele što pre da reše pitanje pobednika ali i isprave greške iz meča broj dva.

Ovoga puta Zvezdu je služio šut u prvom poluvremenu. Ređale su se trojke Dobrića, Feldina, Enisa a Mornar nije imao odgovor na to. Barani su bili dobri u ofanzivnom skoku i to ih je držalo u igri. Ipak, razlika u kvalitetu došla je do izražaja. Pred sam kraj prvog poluvremena Zvezda je stigla i do 15 poena prednosti. Nizali su se dobri potezi, dok su gosti vezali nekoliko grešaka.

Mornar je još jednom pokazao upornost. Pokušavali su da se vrate gosti i uspeli su u svojoj nameri. Zvezda je uz malo muke odbila napad gostiju.

Barani su u trećoj deonici nadoknadili veliki minus (stigli na dva razlike), ipak nisu imali snage za potpuni preokret. Zvezdu jeste stao šut, ali je uspela da ostane u prednosti.

Posle nekoliko promašaja Ročesti je ubacio dve važne trojke i jedan težak ulaz, dok Mornar nije realizovao nekoliko napada. Amerikanac se probudio kada je bilo važno, i još jednom pokazao da ima veliki kvalitet.

U taboru crveno-belih sjajan je bio i Dobrić koji je pogodio pet trojki iz isto toliko pokušaja. Mladi košarkaš je podigao publiku na noge svojim blokadama, ali i strašnim zakucavanjem koje je na neki način i stavilo tačka na ovaj meč. Dobrić je susret završio sa 19 poena (on nije imao samo jedan promašaj iz igre).

Pored Dobrića najbolji u redovima Zvezde bio je Ročesti sa 18 poena, dok je Mornar predvodio Vranješ (21 poen).

Zvezda će u finalu igrati protiv ekipe Budućnosti! Borba za Evroligu kreće iz „Pionira“, a prvi meč na programu je 9. aprila. Samo dan kasnije je na programu drugi duel, takođe u Beogradu.

Potom sledi meč u Podgorici 12. aprila. Četvrti meč, ako bude potrebe, biće odigran 13. aprila u Podgorici, a eventualni peti u Beogradu, 15. aprila.

Do prstena će doći ekipa koja prva dođe do tri pobede.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina: Zvezda u finalu!

40. minut - Utakmica je završena rezultatom -  88:69.

37. minut - Alen Omić je sa linije za slobodna bacanja postavio 81:65

36. minut - Dobrić je snažno zakucao za 78:62. Mladi košarkaš dobio je ovacije cele dvorane!

35. minut - DOBRIĆ! Pet od pet za tri - 76:62.

34. minut - Janković je promašio otvorenu trojku, a u napadu Mornara Mićović je bio precizan za tri - 70:62. Istom merom uzvratio je Dobrić - 73:62.

33. minut - Nidam se vratio u igru sa četiri lične greške, a na parketu je i Uroš Luković.

32. minut - Ročesti ponovo ima odgovor - 70:59.

31. minut - Lesor je napravio faul u napadu. Na drugoj strani Vranješ je pogodio novu trojku - 68:59.

Treća četvrtina: Kad je važno - Ročesti

30. minut - Četvrtina je završena rezultatom - 68:56

29. minut - ROČEST JOŠ JEDNOM - 66:56!

28. minut - KONAČNO ROČESTI! Kada je bilo mnogo važno, Amerikanac je postigao trojku za 61:56.

28. minut - Dobrić je udario rampu Vranješu, ali su sudije procenile da je šuter gostiju bio fauliran. A onda je usledila i tehnička klupi Crvene zvezde, pa je Mornar stigao do 58:56.

27. minut - Mornar se ne predaje tako lako, Vujošević je sa penala postavio 58:53.

26. minut - Zvezdi je stao šut, a gosti to koriste. Ros je pogodio posle novog ofanzivnog skoka Mornara - 58:52.

25. minut - Enis je odlično uposlio Lesora, a centar domaćih je levom rukom položio. U narednom napadu Mornara Vranješ je pogodio trojku

24. minut - Vranješ je prošao kroz reket za 56:47.

23. minut - Ročesti je posle nekoliko vezanih promašaja konačno bio precizan - 56:43.

22. minut - Omić je odgovorio na četiri vezana poena gostiju - 54:41.

21. minut - Prve poene u nastavku postigao je Nidam - 52:39.

Druga četvrtina: Zvezda se odlepila

20. minut - Četvrtina je završena rezultatom 52:37.

19. minut  - Dobrić ne staje! Pogodio je i svoju treću trojku za 49:37.

18. minut - Ročesti je promašio ponovo, ali na pravom mestu bio je Lesor. Francuz je još jednom poentirao - 46:35.

17. minut - Pavić je bio prvi u kontri, a onda je i Nidam pogodio trojku - 42:35.

16. minut - Feldin se još jednom prošetao do kraja, a Pavićević je morao da zatraži minut odmora - 42:28.

16. minut - Feldin je fauliran prilikom šuta za tri poena - 40:28.

16. minut - Mornar je pogodio 11 slobodnih bacanja iz isto toliko pokušaja.

14. minut - Nidam je prošao kao brzi voz pored odbrane Zvezde, a onda je Bjelica uzvratio poenima posle ofanzivnog skoka Davidovca - 35:26.

13. minut - Mićović je uvatio loptu u napadu, a Vranješu nije bilo teško da ubaci svoju prvu trojku - 31:22.

12. minut - Feldin pogađa trojku, Zvezda na plus 10. Usledio je lagan pogodak Davidovca za 31:19.

11. minut - Omić je promašio zicer, Janković je stigao do lopte, pogodio je koš, ali su sudije procenile da je faulirao Ćalića.

Prva četvrtina: Zvezda imala prednost na startu

10. minut - Četvrtina je završena rezultatom - 26:19.

9. minut - Janković je krenuo sam, i onda pogodio težak šut za seriju od 9:0.

8. minut - Ročesti je slomio odbranu Mornara i posle sjajne finte pogodio novu trojku - 17:15. Uroš Luković je prvi put ušao u igru.

7. minut - Bakić sa penala donosi prvu prednost gostima - 14:15.

6. minut - Mićović je još jednom pogodio, a onda je i odlično skočio u odbrani posle promašaja Bjelice.

6. minut - Bakić je pogodio, ali problem za Mornar je druga lična greška koju je zaradio Nidam - 13:11.

4. minut - Mićović je posle ofanzivnog skoka poentirao, a onda je posle dobre odbrane gostiju i Vranješ lako položio. Uzvratio je Ročesti trojkom.

3. minut - DOBRIĆ! Nova trojka za mladog igrača - 8:3.

2. minut - Lopta je stigla do Lesora koji je pogodio uz faul, ali nije bio realizovao dodatno slobodnao bacanje - 5:3.

1. minut - Vranješ je fauliran prilikom šuta za tri poena, bio je precizan - 3:3.

1. minut - Branko Lazić je zaradio prvu ličnu grešku, dok Mornar preko Bakića nije uspeo da poentira. Sa druge strane Dobrić je trojkom otvorio meč - 3:0.

1. minuta - Utakmica je počela!

20.55 - Navijači crveno-belih jedva čekaju da meč počne:

20.50 - Ragbisti Crvene zvezde su gosti na ovom susretu.

20.45 - Za Zvezdu na ovom susretu neće igrati Pero Antić.

20.41 - U sastavu tima iz Bara je i Uroš Luković.

20.35 - Evo kakva je atmosfera u "Pioniru". Igrači Zvezde burno su pozdravljeni tokom izlaska na teren:

20.31 - Ulaz u dvoranu je slobodan, a evo šta je prvi čovek kluba Nebojša Čović poručio navijačima Zvezde.

20.30 - Vreme odluke! Ko pobedi u ovoj utakmici igraće finale protiv ekipe Budućnosti.