POSLE DRAME: Zvezda promašila dva šuta za pobedu u paklu "Morače"

13.04.2018

16:41 >> 19:48

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećem meču finala ABA lige protiv Budućnosti u Podgorici – 78:77.

RepublikaFoto: ABA liga

Utakmica broj tri bila je izuzetno kvalitetna. Videlo se da je ekipama prijao, za ovu finalu seriju, nešto duži odmor. Pogađale su obe ekipe, a igralo se sa puno ritma i u serijama. Prva je povela Budućnost, gosti su uzvratili serijom 8:0, a na isti način odgovorila je Budućnost.

Ipak, u paklu „Morače“, u vrućoj atmosferi, Zvezda je ovoga puta imala nešto što nije na duelima u Beogradu. Omić je bio standardno dobar, Ročesti je igrao solidno ali ovoga puta Feldin je pokazao da je igrač koji donosi prevagu.

U prvom poluvremenu postigao je četiri trojke i upravo to je odlepilo Zvezdu. Tek u 17. minutu neko od trenera (Džikić) zatražio je minut odmora. Sa druge strane Alimpijević je bio toliko zadovoljan da nije ni tražio tajm-aut u prvom delu.

Zvezda je prvo poluvreme završila sa pet poena prednosti (42:47). U drugom poluvremenu, Omić je nastavio da nosi goste, ali je brzo zaradio četiri penala i to je bio veliki problem za šampiona Srbije. Dugo se igralo koš za koš, a Zvezda je držala prednost.

Ipak, posle nekoliko grešaka gostiju ali i čudnih odluka sudija, Budućnost je ponovo povela. Ivanović je pocepao mrežicu za 68:64 i strašan nalet domaćih. Zvezda je u četvrtoj deonici odgovorila serijom 6:0, na pet minuta do kraja na semaforu je stajalo  - 73:73.

U ludoj završnici bolje se snašla Budućnost... Gordić je ponovo igrao sam, a Zvezda je imala nekoliko loših odluka kada se lomilo.

Ipak, Feldin i Lesor su šutirali za pobedu, ali nije ušlo. Prvo je Feldin promašio trojku, Francuz je uhvatio loptu, ali je promašio zicer.

Najbolji u redovima Budućnosti bio je Gordić sa 17 poena, dok je Zvezdu predvodio Omić sa 18 poena.

Utakmica broj četiri na programu je već u subotu (21.00). Budućnost je na korak od titule.

Budućnost - Crvena zvezda 78:77

Četvrta četvrtina: Budućnost slavila

40. minut - Gordić sa penala, Zvezda je promašila za pobedu.

39. minut - Feldin pogađa 77:77.

39. minut - Nema poena sa obe strane, dugo je na semaforu 77:75.

38. minut - Gordić je izgubio loptu, a Alimpijević je tražio minut odmora.

37. minut - Gordić ponovo - 77:75.

36. minut - Barović je siguran, a onda je Omić pogodio uz faul, ali je promašio bacanje - 75:75.

35. minut - Biće mnogo vatre do kraja! Enis uz faul - 73:73.

34. minut - Dobrić uzvraća trojkom - 73:70.

32. minut - Trojka Gordića - 73:67

31. minut - Ročesti je pogodio trojku - 68:67.

TREĆA ČETVRTINA: Budućnost preokrenula

30. minut - Treća četvrtina je završena rezultatom - 68:64.

29. minut - Gordić sa penala - 64:64. Ipak Popović hvata loptu i precizan je za (posle faula i penala) 65:64. Ivanović je pogodio trojku za 68:64.

28. minut - Ivanović je vezao četiri poena - 61:64.

27. minut  - Dve greške domaćih i laki poeni gostiju - 57:62

26. minut - Problem za Crvenu zvezdu, Omić je posle faula u napadu zaradio četvrtu ličnu grešku.

26. minut - Omić je zakucao, odgovorio je Barović sa penala - 57:58.

25. minut - Prvi minut odmora za Alimpijević na ovoj utakmici. Nikolić je snažno zakucao pre toga za 55:56.

25. minut - "Đetići" su napravili veliku glupost, Gipson je promašio zicer, Feldin je fauliran u kontri, a on je bio polovičan sa penala - 52:54. Feldin je u sledećem napadu pocepao mrežicu - 52:56.

24. minut - Budućnost je došla do daha - Nikolić sa penala 52:53.

23. minut - Gordić od koša do koša - 50:53.

22. minut - Na simultanku Omića na startu drugog dela igre Gordić je imao odgovor - 46:51.

21. minut - Alen Omić je stigao do lopte i lagano pogodio - 42:49. Uzvratio je Nikolić i to posle rolinga - 44:49.

Druga četvrtina: Konačno Feldin

20. minut - Prvo poluvreme je završeno rezultatom - 42:47.

18. minut - Zvezda je dva puta promašila, a onda je Gipson pocepao mrežicu. Ipak, istom merom uzvratio je Feldin (četvrta trojka) - 40:45.

17. minut - Nikolić igra dobro, tek što se vratio u igru, lako je poentirao. Na drugoj strani Feldin je postigao treću trojku - 37:42.

17. minutu - Tek sada je zatražen prvi tajm-aut. Posle poena Lazića Zvezda vodi 35:39.

15. minut - Igra se koš za koš, ali važno je za Zvezdu da Feldin pogađa! Ubacio je svoju drugu trojku za 34:35.

14. minut - Omić je poentirao uz faul - 32:32.

- Momak koji je bio u centru pažnje i na meču u Beogradu  (brat Kajla Gipsona) konstantno vređa igrače Zvezde. Na udaru je najviše Janković.

RepublikaFoto: ST/B. BREZOVAC

13. minut - Lazić je pronašao Lesora, a Francuz je snažno zakucao - 27:28.

12. minut - Davidovac je napravio nesportski faul, a Ivanović je bio polovično precizan sa penala - 27:26.

12. minut - Dilan Enis je preko ruke uspeo da ubaci trojku za 26:26.

11. minut - Prve poene postigao je Popović - 26:23.

Prva četvrtina: Utakmica sa mnogo ritma

10. minut - Četvrtina je završena rezultatom - 24:23

8. minut - Gordić je napravio već dve lične greške!

7. minut - Serija 8:0 gostiju, trojka Ročestija za prednost Zvezde - 19:18. Na drugoj strani Gordić je bio polovičan sa penala.

6. minut - Feldin je konačno pogodio (vezao pet poena)! Spiker moli navijače da ne koriste laser.

5. minut - Gordić još jednom ide lako do koša. Ponovo bek "đetića" igra u velikom stilu - 16:10.

5. minut - Na poene Nikolića iz reketa, Bjelica je odgovorio sa linije za slobodna bacanja - 14:10.

4. minut - Prva trojka na meču delo je Doelmana. Na drugoj strani siguran je i Ročesti. A onda je ubacio i Šehović - 12:8.

4. minut - Igra se koš za koš, Nikolić, pa Omić poentiraju, a onda je baš između ta dva igrača došlo do prvih čarki na terenu.

3. minut - Pogodio je Gipson, a onda je posle rolinga ubacio i Bjelica - 4:4.

2. minut - Zvezda je uzvratila preko Omića koji je posle dodavanja Feldina snažno zakucao - 2:2.

1. minut - Feldin ne može da pogodi ništa od starta serije, na drugoj strani Gordić lagano polaže - 2:0.

1. minuta - Utamica je počela!

19.53 - Atmosfera je više nego vruća, dvorana je ispunjena do poslednjeg mesta, a krenule su i prve uvrede. Sa tribina se ori: "Ubij cigana".

19.50 - "Atmosfera je izuzetna, nadam se da će predstava biti dobra. Ne znam da li će pojedinac odlučiti, moramo da budemo smireni. Ne treba žuriti, igraju se dve utakmice. Žal je što ne igraju Antić i Dangubić. Budućnost je mali favorit" - rekao je Nebojša Ilić sportski direktor Crvene zvezde.

19.45 - Evo kakva je atmosfera u "Morači":

19.33 - Navijači Crvene zvezde svesni su važnosti utakmice:

19.21 - Policija sprovodi novinare do dvorane:

19.12 - Damir Javor, Tomislav Hordov i Mario Majkić večeras dele pravdu.

19.07 - Novinari još uvek ne mogu da uđu u dvoranu! Svim našim predstavnicima medija preporučeno je da ne idu sami, već da čekaju pratnju policije.

19.05 - Budućnost je šokirala Zvezdu... Domaći ne mogu da garantuju bezbednost prijateljima kluba.

19.03 - Kako su "varvari" vređali Nebojšu Čović, pročitajte OVDE.

19.01 - Navijači Budućnosti su napali crveno-bele, a o čemu je reč pročitajte OVDE.

RepublikaFoto: ST/Bojan Brezovac

19.00 - Da li je konačno došlo vreme za košarku? Petak je bio buran dan za crveno-bele i važno je da meč u "Morači" protekne bez incidenata i da budu važna samo dešavanja na parketu.