(VIDEO) ZVEZDA NIJE MOGLA I PROTIV SUDIJA: Budućnost novi šampion ABA lige

18:51 >> 20:58

Košarkaši Budućnosti osvojili su titulu u regionalnoj ABA ligi.

RepublikaFoto: Budućnost Voli
Košarkaši Budućnosti slave trijumf protiv Zvezde

Budućnost je pobedila Zvezdu 77:73 u četvrtom meču finala plej-ofa ABA lige. Podgoričani su do prve titule stigli serijom od 3:1 u pobedama.

Budućnost će naredne sezone igrati u Evroligi.

Kod domaćih, najbolji je bio Nemanja Gordić sa 18 poena, dok je Nikola Ivanović ubacio 17.

Gordić je proglašen za MVP finalne serije.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Tejlor Ročesti sa 14 poena, dok je Alen Omić dodao 12. Po 11 su ubacili Ognjen Dobrić Džejms Feldin.

Zvezda je bila šampion ABA lige u poslednje tri godine. Inače ovo je prvi put od 2001. godine da nijedan srpski klub neće igrati Evroligu.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut -
Kraj utakmice! Budućnost je slavila 77:73. Podgoričani su po prvi put istoriji regionalno takmičenje.
39. minut - Kakva greška Ročestija. Serija Budućnosti od 4:0.
38. minut - Zvezda trojkom Dobrića stiže do vođstva od 70:68. Džikić traži tajm-aut. Zvezda je napravila seriju od 7:0!
35. minut - Nastavlja se drama u Morači, Budućnost na +5 pet minuta pre kraja meča, 68:63
33. minut - Raste prednost domaćeg tima. Budućnost na plus 5, 64:59
31. minut - Igra se poen za poen. Budućnost vodi 62:59.

III četvrtina

30. minut - Budućnost ulazi u poslednju četvrtinu sa vođstvom od 60:57
28. minut - Domaći vode 52:51, a Feldin vraća prednost Zvezdi, 52:54

27. minut - Gordić vodi Budućnost. Domaći imaju minus 3 (48:51). Alimpijević traži tajm-aut
25. minut - Zvezda sve bliže majstorici. Gosti vode 49:41, a Džikić traži tajm-aut

22. minut - Raste prednost Zvezde. Aktuelni šampion ABA lige vodi, 39:45
21. minut - Zvezda trojkom Lazića otvara treću četvrtinu, 36:41.

II četvrtina

20. minut - Zvezda vodi na poluvremenu, 38:36
18. minut - Egal u Podgorici, 33:33
16. minut - Zvezda vodi. 30:31
15. minut - Serija Zvezde od 7:0. Nerešeno u Morači, 28:28.
14. minut - Zvezdina serija posle tajm-auta, Budućnost vodi 28:24. Budućnost izašla iz bonusa
12. minut - Nova serija Zvezda. Omić zakucava, 22:21. Džikić traži tajm-aut

11. minut - Serija Zvezde. Gosti smanjuju na 22:19.

I četvrtina

10. minut -
Budućnost posle prvih 10 minuta vodi 22:15
8. minut - Zvezda se trojkama vraća u igru. Crveno-beli su smanjili na 18:15
6. minut - Domaći pogađaju iz svih pozicija. Budućnost vodi 16:9. Trener Zvezde traži tajm-aut
5. minut - Serija Budućnosti od 5:0. Domaći vode 11:6.
4. minut - Budućnost održava prednost, 7:6. Podgoričani vode 7:6
3. minut - Gordić pogađa sa linije slobodnih bacanja, 1:0 za domaći tim.
2. minut - Nema poena posle dva minuta
1. minut - Utakmica je počela

20:55 - Oficijelni spiker je pozvao navijače na fer i sportsko navijanje

20.45 - Navijači aplauzom pozdravili sudije - Sašu Pukla, Saša Peteka i Sretena Radovića.

20:30 - Igrači oba tima na terenu

Budućnost vodi u seriji 2:1, koja se igra na tri pobede.

Predsednik košarkaškog kluba Crvena zvezda Nebojša Čović najavio je ranije danas da njegova ekipa neće igrati četvrtu utakmicu finala plej-ofa protiv Budućnosti u Podgorici, "ako se ne napravi sudijska ekspertiza" trećeg meča.

Budućnost je posle velike drame dobila treći meč u Podgorici rezultatom 78:77 i povela 2:1 u finalnoj seriji.