KRALJ ŠOKIRAO ŽOCA USRED BEOGRADA: Real oteo titulu Feneru

20.05.2018

17:34 >> 20:11

Košarkaši Reala osvojili su titulu u Evroligi, pošto su u finalu završnog turnira u Beogradu pobedili Fenerbahče 85:80.

Košarkaši Reala su novi šampioni Evrolige!

Real je u Beogradu stigao do desete titule u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Fenerbahče nije uspeo da odbrani titulu, a trener turskog kluba Željko Obradović ostao je na devet osvojenih Evroliga.

Real je predvodio Fabijen Kozer sa 17 poena, dva manje je postigao Luka Dončić, dok se u ekipi Fenerbahčea sa 26 istakao Nikolo Meli.

Fenerbahče je bolje počeo u prepunoj Areni, poveo je sa 5:0, dok je Real u igri držao Dončić. Fener je imao prednost tokom većeg dela prve četvrtine, ali je Real u finišu stigao do vođstva od 18:15. Real je boljom odbranom u finišu četvrtine preuzeo kontrolu na terenu i na prvu pauzu otišao sa četiri poena prednosti. Fenerbahče je bolje igrao u drugoj četvrtini, a posle prvih 20 minuta bilo je 40:38 za turski klub.

Real je otvorio drugo poluvreme sa 7:0, a Madriđani su u poslednju četvrtinu ušli sa osam poena prednosti - 63:55. Real je u 34. minutu stigao do 71:61. Fenerbahče je pokušao da se vrati u meč, ali je Real uspeo da sačuva vođstvo i pobedu od 85:80.

TOK UTAKMICE:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice!

40. minut - Drama u Areni! 22 sekunde do kraja. Dikson je trojkom smanjio na 81:78. Kozer je promašio dva bacanja, a Tompkins hvata loptu i pogađa za 83:78. Novi tajm-aut.

40. minut - Real je na 38 sekundi pre kraja prišao Feneru na 80:75!

39. minut - Minut pre kraja. Real vodi 80:73!

39. minut - Dva minuta pre kraja. Fenerbahče na minus 5, 69:74. Raste prednost Reala, 78:71

38. minut - Meli gubi loptu, a na drugoj strani Ljulj pravi faul u napadu. Ovo je njegova peta lična.

37. minut - Meli za tri - 66:74!

36. minut - Real ide ka pobedi, Dončić sa penala - 63:74.

36. minut - Vonamejker sa penala - 63:71.

35. minut - Kerol pogađa trojku - 61:71!

34. minut - Velika glupost Jana Veselog, udario je Dončića i zaradio je nesportsku ličnu grešku. Dončić sa penala - 61:68.

34. minut - Ovo može skupo da košta Fener. Promašio je zicer Veseli.

33. minut - Meli sam drži Fener u igru. Trojka Italijana za 61:66.

32. minut - Tompkins sa penala - 58:65.

31. minut - Meli pogađa uz faul - 58:63.

31. minut - Oba tima nisu iskoristila po jedan napad.

Treća četvrtina:

30. minut - Kozer precizan sa penala - 55:63. TO JE REZULTAT POSLEDNJE DEONICE.

29. minut - Kalinić zakucava posle kontre - 55:59. Ali je onda Tavares iz "odbojke" popravio promašaj Lulja - 55:61.

28. minut - Obe ekipe nisu iskoristile po jedan napad. Rejes je sa penala postavio -  52:57.

26. minut - Dončić je pogodio trojku, ali je onda napravio treći faul - 50:55.

25. minut - Vonamejker poentira uz prekršaj  - 48:50.

24. minut - Meli gura Fener napred. Vezao je pet poen, ali Kozer je vratio trojku - 45:50.

23. minut - Real je bolje ušao u drugo poluvreme, Ajon se odlično okrenuo i lako pogodio preko Veselog - 40:45.

22. minut - Problem za Fener, Duverioglu je zaradio četvrtu ličnu grešku...

22. minut - Posle dobre odbrane usledila je trojka Kozera - 40:43.

21. minut - Kozer je bio precizan sa linije penala za 40:40.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme je završeno rezultatom - 40:38.

19. minut - Slukas siguran - 34:35.

17. minut - Meli je postigao 11 poena, gotovo sam igra protiv Reala - 30:31.

16. minut - Fener je ponovo u meču! Meli igrao sjajno, ovoga puta je pogodio posle dodavanja Slukasa. Laso mora da zatraži minut odmora - 28:29.

15. minut - Kalinić ponov radi "prljavi posao". Iznudio je faul u napadu Tejlora.

14. minut - Meli je vezao sedam poena, ali pogađa i Ljulj - 24:29.

13. minut - Erupcija u "Areni"... Nikolo Meli je pogodio trojku. Uzvratio je Rudi - 20:27.

12. miunt - Real je u ozbiljnom naletu, Tavares je lako poentirao. Željko Obradović mora da zatraži minut odmora.

11. minut - Oba tima nisu iskoristila po napad. Rudi je ukao loptu Datomeu, a Tejlor jako zakucao - 17:23.

Prva četvrtina:

10. minut - Serija "kraljevića"! Rendolf je pocepao mrežicu za 17:21.

9. minut - Real igra sve bolje, nova trojka, ovoga puta je pogodio Ljulj - 15:18. Odgovorio je Slukas lakim poenima - 17:18.

9. minut - Biće ovo strašno finale... Rudi je pogodio trojku -15:15.

8. minut - Važnu ulogu ima naš Nikola Kalinić. Na svakom delu terena je, nema izgubljene lopte za reprezentativca Srbije. Dikson je bio precizan sa penala - 15:11.

7. minut - Pogodio je Kozer, uzvratio je Duverioglu, a onda je bio precizan i  Ajon - 13:11.

5. minut - Igra se čvrsto sa obe strane. Dončić drži Real u igri -11:6.

2. minut - Fenerbahče je trojkom Kalinića poveo 5:0, a Real smanjuje na 5:2
1. minut - Utakmica je počela

19.50 - U toku je predstavljanje igrača oba tima

19.30 - Igrači oba tima su na terenu

19.00 – Sat vremena pre početka finala, navijači Fenera potpuno su ispunili dvoranu.

Fenerbahče brani titulu. Trener turskog kluba Željko Obradović je do sada osvajao devet trofeja u Evroligi, kao i ekipa Reala.

Fenerbahče je do finala došao pobedom nad Žalgirisom 76:67, dok je Real nadigrao favorizovani moskovski CSKA 92:83.

- Igramo protiv tima koji predstavlja istoriju Evrope, sa devet titula. Nadam se da će navijači uživati. Branimo trofej, srećan sam što smo ponovo u finalu jer to znači da imamo strategiju - rekao je Obradović.

Obradović će protiv sebe imati čoveka koga je trenirao Pabla Lasa sa glavnim zvezdama MVP-ijem sezone Lukom Dončićem i Serhiom Ljuljom.

- Ponosan sam što smo u finalu, preostaje nam još jedan korak protiv odličnog tima. Verujem u moje momke - rekao je Laso.