Zvezda demonstrirala silu protiv Vršca

21.05.2018

17:43

Silovito su košarkaši Crvene zvezde otvorili plej-of Superlige. U prvom četvrtfinalnom meču savladali su u "Pioniru" Vršac rezultatom 89:50 (21:11, 29:16, 19:12, 20:10).

Košarkaši Crvene zvezde

Samo prvih nekoliko minuta utakmice Vrščani su parirali crveno-belima, koji su na kraju ipak bili nemilosrdni prema nejakim gostima i pregazili ih sa 39 poena razlike.

Držali su se Vrščani do finiša prvih 10 minuta igre kada je Zvezda napravila seriju 11:2 i povela 21:11. Crveno-beli su u nastavku vrlo brzo nakon dve vezane trojke Džejmsa Feldina pobegli na 14 poena prednosti 29:15. Do kraja poluvremena više nije bilo nikakve neizvesnosti, Feldin je nastavio trojkama da udara po gostima, ubacio je još dve do kraja provg dela, pa je domaćin posle 20 minuta utakmice imao 23 poena viška - 50:27.

Stefan Janković je sa šest vezanih poena početkom treće deonice i Lesor spektakularnim alej-upom odveli su Zvezdu na nedostižnih 30 poena više. Ni tu nisu prikočili crveno-beli pa je na kraju bilo 39 poena razlike - 89:50.

Crveno-beli su pogodili 12 trojki iz 22 pokušaja i imali čak 29 timskih asistencija.

Džejms Feldin je meč završio sa 14 poena. Ognjen Dobrić je dodao 13 (bez promašaja), Aleksa Radanov 12, Dejan Davidovac 10, a Tejlor Ročesti je uz devet poena imao i osam asistencija.

U ekipi Vršca istaklis su se Stefan Đorđević sa 13 koševa, i Stefan Momirov, koji je zabeležio devet uhvaćenih lopti i 11 poena.

Revanš meč je na programu u sredu, 23. marta u Vršcu.