(VIDEO) DRAMA PRIPALA ŠAMPIONU: Zvezda preko Partizana do finala plej-ofa

30.05.2018

18:25 >> 20:24

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije.

Slavlje košarkaša Zvezde

Crvena zvezda je kao gost nadigrala Partizan 81:73 i serijom od 2:0 u pobedama stigla do finala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tejlor Ročesti sa 23 poena, dok je Stefan Janković dodao 16. Dejan Davidovac je ubacio 11 poena.

U domaćem timu istakao se Najdžel Vilijams-Gos sa 20 poena, Đorđe Gagić sa 13 poena. Novica Veličković i Kvame Von su dodali po 12.

Crveno-beli će braniti titulu sa boljim iz duela između FMP-a i Borca.

Zvezda je dobro ušla u meč, ali je Partizan serijom 7:0 stigao do preokreta i 11:8. Uzvratila je Zvezda i ponovo povela sa 18:11. Zvezda je prvu četvrtinu dobila 21:18. Zvezda je održavala vođstvo i na početku druge četvrtine, ali je Partizan uspeo da preokrene i da povede 31:26. Seriju od 11:0 Partizana (32:26) prekinuo je jednim slobodnim bacanjem Ročesti. Partizan nije iskoristio lošiju igru Zvezde i stekao osetniju prednost, pa je na poluvreme otišao vođstvom od 38:37.

Partizan je u trećoj četvrtini stigao do 51:43. Posle toga Zvezda je napravila seriju 7:0, koju je Von prekinuo "trojkom".  Zvezda je bolje počela četvrtu četvrtinu, a posle poena Ročestija i Jankovića povela je u 34. minutu povela 66:64. Posle toga ekipe su se smenjivale u vodjstvu a Zvezdu je u igri držao Janković. Uz tri poena Ročestija, Zvezda je stekla do tada najveću prednost od šest razlike (76:70), nepuna tri minuta pre kraja. Veličković je smanjio na 76:73, ali je Zvezda uspela da sačuva prednost i da stigne do pobede.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Kraj utakmice. Zvezda dobija meč sa 81:73.

40. minut - Zvezda na 40 sekundi pre kraja dolazi do vođstva 78:73.
38. minut - Partizan na dva minuta pre kraja smanjuje na 76:73.
37. minut - Janković pogađa tri bacanja, a potom i trojka Ročestija uz faul. Zvezda odlazi na 76:70
36. minut - Rezultatska klackalica u Pioniru. Igra se poen za poen, 68:70
34. minut - Zvezda vodi 66:64.
32. minut - Partizan bez poena u poslednjoj četvrtini. Zvezda stiže do izjednačenja
31. minut - Ročesti otvara poslednju četvrtinu trojkom, 62:60.

III četvrtina

30. minut - Crno-beli u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom od 62:57

29. minut - Partizan poenima Gagića stiže do 62:54
27. minut - Serija Partizana od 7:0. Ročesti pogađa trojku. 56:52
26. minut - Serija grešaka igrača Partizana. Omić vraća Zvezdu u meč, 51:49. Čanak traži tajm-aut.
24. minut - Najdžel-Gos održava vođstvo Partizana, 48:42. Veličković pogađa trojku za 51:42
23. minut - Partizan prvim poenima Veličkovića iz igre stiže do 45:39
21. minut - Bez poena u prvom minutu treće četvrtine

II ČETVRTINA

Poluvreme u "Pioniru", poen prednosti za Partizan na odlasku na veliki odmor - 38:37

19. minut - Neverovatno veliki broj faulova igrača obe ekipe, a posebno domaćeg Partizana... Opet na liniji slobodnih bacanja Ročesti i pogađa za 35:35

18. minut - Ročesti pogađa vrlo tešku dvojku iz driblinga za 33:31

17. minut - Šalić sa bacanja dovodi Partizan na 33:27. Feldin na drugoj strani takođe sa linije penala pogađa jedno bacanje 33:28

14. minut - Tehnička greška Alena Omića, Vilijams-Gos sa penala donosi izjednačenje - 26:26. U nastavku američki plej pogađa i trojku 29:26

13. minut - Dobrićeva povreda nakon jednog šuta za tri poena, došlo je sudara kolenima sa centrom Partizana Đorđem Gagićem, nakon čega igrač Zvezde napušta igru

12. minut - Partizan pogađa prvu trojku večeras iz kontre preko Andrića 21:23, ali Feldin uzvraća na drgugoj strani - 21:26

11. minut - Lesor pogađa horog za 18:23

I ČETVRTINA

10. minut - Dobrić pogađa petu trojku za Zvezdu u prvoj četvrtini, Čakarević na kraju sa bacanja smanjuje na 18:21

9. minut - Lesor popravlja sam svoj promašaj za 17:18

8. minut - Von asistira centru Đoki Šaliću za zakucavanje - 15:16

7. minut - Dobrić vraća vođstvo Zvezdi za 11:13

6. minut - Gagić posle ofanzivnog skoka popravlja promašaj Vilijams-Gosa za prvo vođstvo crno-belih 11:8

4. minut - Vilijams-Gos pogađa sa poludistance za 6:8

3. minut - Crveno-beli pogađaju prve dve trojke na meču, sada je Janković precizan - 4:6

2. minut - Aranitović u prodoru pored Ročestija pogađa prve poene za Partizan - 2:3

1. minut - Lazić pogađa za tri poena iz kornera - 0:3

20:28 - Intonira se srpska himna "Bože, pravde" uoči prvog podbacivanja sudijske lopte

20:25 - U toku je predstavljanje igrača dva tima, na tribinama "Pionira" znatno više gledalaca nego pre dva dana, a utakmicu posmatraju i bivši igrači tima iz Humske Bogdan Bogdanović, Aleksandar Pavlović i Stefan Birčević

Zvezda je pre dva dana u prvom susretu lako izašla na kraju sa crno-belima i slavili su rezultatom 87:62.

Ukoliko i večeras crveno-beli opet savladaju najvećeg rivala serija će se završiti, pa bi moglo da se desi da i drugu godinu zaredom Partizan ostane bez finalne serije.

Zvezda je kompletna, dok će Partizan biti oslabljen neigranjem dvojice igrača iz prve petorke, pošto su povređeni Marinković i Si.