Ubedljiva Zvezda stigla do trofeja Superkupa Aba lige!

23.09.2018

18:45 >> 20:56

Košarkaši Crvene zvezde osvajači su Superkupa ABA lige!

U finalu je ekipa Milana Tomića izgledala ubedljivo protiv Budućnosti, rezultat je bio 89:75.

Pobeda Zvezde nije dovedena u pitanje ni u jednom trenutku. Odlična odbrana i trojke u prvom poluvremenu su bile dovoljne za pobedu crveno-belih protiv šampiona ABA lige.

U prvom poluvremenu je beogradski tim napravio značajnu prednost koju su održavali do kraja meča.

Zanimljivo je da Zvezda ne zna za poraz, posle priprema i ovih mečeva koji otvaraju sezonu. Ovo je drugi poraz Budućnosti u finalima Superkupa ABA lige.

Zvezdu je predvodio Mohamed Faje sa 14 poena, a pratio ga je Maik Cirbes sa 13. Dvocifreni su još bili i Perperoglu i Ognjen Dobrić sa po 12 poena, dok je 10 postigao Džo Regland.

Najefikasniji u taboru Budućnosti bio je Filip Barović sa 19 poena, 16 je imao Danilo Nikolić, dok je Erl Klark imao 11 postignutih poena.

Za najkorisnijeg igrača finala proglašen je Mohamed Faje.

IV četvrtina

8. minut: Gordić na jednoj strani i Paje na drugoj strani su isključeni posle koškanja

6. minut: Cirbes upisuje trinaesti poen

4. minut: Faje zakucava. Barović pogađa sedmi poen

3. minut: Na dosadašnjim utakmicama Zvezda je pogađala 10+ trojki

III četvrtina

7. minut: Gordić pravi četvrtu ličnu. Klark upisuje deveti svoj poen na meču

5. minut: Nikolić pogađa svoj šesnaesti poen. Serija Budućnosti 8:0

3. minut: "Banana" pa silovito zakucavanje Cirbesa koji je za sada upisao 11 poena

1. minut: Poenima Gordića počinje treća četvrtina

II četvrtina

10. minut: Kako je Zvezda igrala tako je i završila drugu četvrtinu - novom trojkom

8. minut: Klark uzvraća trojku koju je i Zvezda pogodila

7. minut: Peperoglu pogađa trojku a potom Odžo udara rampu

6. minut: Lazić pogađa šestu trojku za Zvezdu

5. minut: Odžo siguran oba puta sa linije slobodnih bacanja

4. minut: Barović na liniji slobodnih bacanja -  jedan od dva. Perperoglu pogađa rojku

3. minut: Barović smanjuje prednost Zvezde, posle tajm-auta svoje ekipe u kom je trener Džikić rekao da je sramno kako njegova ekipa igra

2. minut: Ristić sa poludistance

I četvrtina

10. minut: 28 - 16 kraj prve četvrtine

7. minut: Regledn pogađa trojku za Zvezdu posle trojke Budućnosti

6. minut: Treći put koš + faul za Crvenu zvezdu, ovaj put sva tri poena pogađa Cirbes

4. minut - 9:0 traje serija Zvezde

3. minut - Rezultat 3:9 Počela je Zvezda silovito na startu. Odbranom su stigli do lepe prednosti na početku meča.