Jokićev čas košarke: Nisu znali šta ih je snašlo

04.11.2018

08:07

Košarkaši Denvera nastavili su sa odličnim partijama ove sezone, a osmi trijumf u devet odigranih utakmica ostvarili su protiv Jute - 103:88.

Nikola Jokić

Nagetsi su sjajno odigrali poslednju četrvtinu koju su dobili sa 35:15, a još jedno sjajno izdanje imao je Nikola Jokić. Srpski centar je meč završio sa 7 poena (3/9 za dva, 0/3 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz 10 skokova, čak 16 asistencija (rekord sezone), ukaradenu i četiri izgubljene lopte za 29 minuta na terenu.

Gosti iz Solt Jekl Sitija su u finišu treće četvrtine vodili sa 73:64, u 37. minutu bilo je 77:71, ali je onda usledila serija Denvera od 18:0 (89:77), koja je i prelomila utakmicu.

Olakšavajuća okolnost po domaći tim bila je i činjenica da je Donovan Mičel kod rezultata 82:77 morao do svlačionice, a na teren se vratio posle nekoliko minuta.

Geri Heris je sa 20 poena bio najefikasniji, Džamal Marej je upisao 19, Pol Milsap 13, a Malik Bizli 12. Kod Džezera Džej Krauder je postigao 21, Mičel 16, a Derik Fejvors i Rudi Gober po 12 poena, s tim što je Francuz imao i 12 skokova.

Denver je sa učinkom 8-1 drugi na Zapadu sa trijumfom manje od Golden Stejta, dok Juta ima skor 4-5.

San Antonio je lakše nego što se očekivalo pobedio Nju Orleans sa 109:95. Sparsi su na poluvremene otišli sa velikih 19 poena prednosti (58:39) i više se nije postavljalo pitanje o konačnom ishodu.

Raspoloženi tim trenera Grega Popovića predvodili su Demar Derozan sa 26 poena (11/24 iz igre) i 4 asistencije, Lamarkus Oldridž je upisao 22, uz 12 skokova i 6 asistencija, Pet Mils i Dante Kaningam su dodali po 15, a Marko Belineli 14.

Džru Holiden je bio najraspoloženiji kod Pelikansa sa 29 poena i 5 skokova, Nikola Mirotić je postigao 22 (9/16 iz igre, 2/6 za tri), uz 16 skokova, dok je Entoni Dejvis imao 17 poena, 8 skokova, 3 asistencije i 5 blokada.

Sparsi su četvrti na Zapadu sa učinkom 6-2, koliko ima i Portland, dok su Pelinaksi posle odličnog starta zabeležili peti uzastopni poraz (4-5).