KOBNO DRUGO POLUVREME: Crnogorke bolje od naših rukometašica

10.12.2018

21:29

Naša ženska rukometna reprezentacija poražena je u od selekcije Crne Gore na Evropskom Prvenstvu u Francuskoj sa 28:27 (12:15) i tako ostala bez šansi za prolaz u polufinale.

RepublikaFoto: rss.org.rs
Rukometašice Srbije

Odlično je počelo, ali se loše završilo. Naše devojke imale su prednosti od četiri poena u nekoliko navrata prvog poluvremena, ali je u nastavku rival zaigrao mnogo bolje i stigao do pobede koja ga može odvesti među četiri najbolje selekcije u Evropi.

Srpkinje su doživele drugi poraz iz isto toliko mečeva u drugoj fazi, pre svega zbog brojnih grešaka u napadu, i više nemaju priliku da dođu do medalje.

Ni čak 12 golova najboljeg strelca turnira Katarine Krpež Šlezak nisu pomogli Srbiji da izbegne poraz, dok su kod Crne Gore, koja ima šansu za polufinale, po šest dale Milena Raičević, Majda Mehmedović i Ðurđina Janković.

Srpske rukometašice poslednji meč igraju u sredu protiv domaćina Francuske od 21 sat.