Ovo više nije ni zanimljivo: Nemilosrdna Srbija dala 20 komada i potopila nemoćne Kanađane za plasman u polufinale!

21.06.2019

20:05

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Kanadu sa 20:5 u četvrtfinalu završnog turnira Svetske lige u Beogradu.

Dominantno do polufinala... Vaterpolisti Srbije

"Delfini" će u borbi za finale igrati protiv Australije, koji su već savladali u grupnom delu takmičenja.

Srbija je odigrala perfektnu utakmicu i zasluženo je stigla do ubedljive pobede nad nejakim Kanađanima.

Neizvesnost na ovom meču postojala je samo do rezultata 2:2. Posle toga naši zlatni momci su se odlepili i dominirali čitavim tokom utakmice.  Srbija je posle prvog perioda vodila sa 5:2, a zanimljivo je da je pet golova postiglo pet različitih strelaca (Pjetlović, Mandić, Aleksić, Jakšić i Filipović).

Filip Filipović

"Delfini" su u drugoj četvrtini odigrali još lepše i bolje, pa se na poluvreme otišlo sa ogromnih 11:4 za Srbiju.

Poigravanje sa rivalom nastavilo se i drugom delu. Srbija je demonstrirala silu u trećem periodu, te Kanađanima nije dozvolila nijedan pogodak. Sa druge strane "Delfini" su bili precizni sa svih strana, pa se na odmor pred poslednju četvrtinu otišlo sa dominantnih 15:4.

Beogradska publika uživala je do samog kraja meča, a Srbija je nastavila da teroriše nemoćne Kanađane, koji su uspeli barem da se upišu u ovom periodu i postignu jedan gol. "Orlovi" su priveli meč kraju i ubedljivom pobedom uplašili Australiju pred duel u polufinalu.