Španija bolja od Srbije

05.01.2020

22:09

Vaterpolisti Srbije izgubili su od Španije sa 9:12 (1:2, 4:1, 2:5, 2:4), u pripremnoj utakmici u Barseloni.

Dejan Savić

Najefikasniji u timu Srbije bio je Andrija Prlainović sa tri gola, dok je Filip Filipović postigao dva.

Srpski vaterpolisti vodili su sa 5:3 i 7:4, ali su Španci u poslednja četiri minuta treće deonice postigli četiri gola i preokrenuli rezultat.

U četvrtoj četvrtini bila su dva izjednačenja, a posle 9:9 Srbija nije postigla nijedan gol, Španija je postigla tri i pobedila. Kako je preneo Vaterpolo savez, selektor Dejan Savić odmorio je Branislava Mitrovića, Dušana Mandića, Radomira Drašovića i Nemanju Vica.

Srpski vaterpolisti se od 2. januara pripremaju u Barseloni, a u Beograd se vraćaju 6. januara.

Evropsko prvenstvo održaće se od 14. do 26. januara u Budimpešti. Srbija će igrati u Grupi B sa Rusijom, Rumunijom i Holandijom. Srbija je četvorostruki uzastopni šampion Evrope.