"Delfini" igrali pod ručnom, a onda dodali gas: Fantastičan početak na EP!

14.01.2020

15:52 >> 17:41

Vaterpolisti Srbije savladali su Rusiju sa 13:9 u okviru prvog kola Evropskog prvenstva u Budimpešti. Izabranici Dejana Savića su tako ostvarili premijernu pobedu u grupi B.

RepublikaFoto: VSS
Vaterpolo reprezentacija Srbije

U prvim minutima nijedna ekipa nije mogla do gola. Vođstvo Srbiji doneo je kapiten Filip Filipović i to iz kaznenog udarca.

Uspeli su 'delfini' da se odbrane sa igračem manje, da bi potom Dušan Mandić pogodio za 2:0. Na dva minuta do kraja u strelce se upisao i Andrija Prlainović, pa je semafor pokazao 3:0.

Upisali su se i Rusi. Izuzetan pogodak postigao je Danil Merkulov za 3:1. Tim rezultatom je završena prva četvrtina.

RepublikaFoto: ST/Todor Petković

Početkom druge deonice isključen je Prlainović, što su Rusi znali da iskoriste. Precizan je bio Ivan Nagajev.

Vrlo brzo je uzvratila Srbija, pa je preko Mandića povećala na 4:2. Prlainović je vratio Srbiji +3.

Usledio je period bolje igre Rusa. Precizni su bili Igor Miškov i Danil Merkulov za 5:4.

Ipak, Prlainović i Ćuk su se izborili da 'delfini' sa tri gola prednosti odu na poluvreme - 7:4.

Rusija je napravila seriju početkom treće deonice, pošto su golove postigli Bičkov i Nagaev. Zatražio je selektor ruskog tima tajmaut pred napad za izjednačenje, a za 7:7 je pogodio Merkulov.

Posle toga je i Savić tražio pauzu. Aleksić je vratio prednost Srbiji, a na 9:7 povećao je Jakšić. To je bio rezultat pred poslednjih osam minuta.

Prišli su Rusi na gol zaostatka, pošto je rupu u odbrani pronašao Konstantin Harkov.

Ipak, Prlainović i Ćuk su se pobrinuli da ugase svaku nadu rivala, te su 'delfini' otišli na 12:9.

Konačan rezultat i pobedu od 13:9 postavio je Nikola Dedović.

SRBIJA - RUSIJA 13:9

IV ČETVRTINA: (4:2)

8.minut - Sve je rešeno, a tačku stavlja Nikola Dedović za 13:9!

7.minut - Tajm-aut Dejan Savić. Dušan Mandić nije postigao gol, a na drugoj strani faul u napadu Rusa

6.minut - Isključen je Filipović, ali nema kazne za naše momke

5.minut - Pogodak Lisunova, smanjuje Rusija na 11:9. Kapitenov drugi pogodak, Filipović za 12:9

4.minut - "Delfini" imaju igrača više, asistencija Prlainovića i pogodak Miloša Ćuka za 11:8

3.minut - Harkov koristi igrača manje i smanjuje prednost Srbije na 9:8. Magični potez Andrije Prlainovića - 10:8!

2.minut - Fedotov brani udarac Stefana Mitrovića

1.minut - Nije iskoristio Aleksić šansu za gol, dobra odbrana Rusa

III ČETVRTINA: (2:3)

8.minut - Blokada Ćuka, a zatim i odbrana Mitrovića!

7.minut - Rusija ne koristi još jedan napad, ali nije iskoristio Dedović situaciju jedan na jedan sa Fedotovom

6.minut - Ponovo dobra defanziva izabranika Dejana Savića

5.minut - Odbrana Baneta Mitrovića! Lepa kombinacija naših momaka i pogodak Jakšića za 9:7

4.minut - Ne prolaze napadi na obe strane. Dribling i bomba Aleksića za 8:7!

3.minut - Šut Merkulova sa levog krila za 7:7

2.minut - Ponovo je Jakšić isključen, pogodak za Ruse i 7:6

1.minut - Jakšić je isključen, a Bičkov smanjuje na 7:5

II ČETVRTINA: (4:3)

8.minut - "Delfini" dodaju gas, Miloš Ćuk za 7:4

7.minut - Srbija nije iskoristila igrača više, a sada pogodak Merkulova, Rusi na 5:4. Prekida se serija Rusije, treći gol Prlainovića za 6:4!

6.minut - Greše naši momci u napadu, novi napad za Rusiju. Bičkov smanjuje prednost Srbije na 5:3

5.minut - Odbrana Baneta Mitrovića na golu, udarac Filipovića, ali brani Fedotov

4.minut -  Propuštene šanse na obe strane

3.minut - Lep potez Prlainovića i peti pogodak za "delfine"! Naša odbrana trenutno fantastična

2.minut - Nema realizacije kod Rusa ponovo, ali ni Dušan Mandić nije pogodio na drugoj strani

1.minut - Rusi ponovo brži u sprintu, Prlainović 20 sekundi napolje. Strelac za Ruse je Nagaev. Pogodak Dušana Mandića - 4:2

I ČETVRTINA: (3:1)

3:1 - Prvi pogodak za Ruse, Merkulov

3:0 - Odbrana Mitrovića, kontra i pogodak Andrije Prlainovića!

2:0 - Rusija ponovo nije iskoristila napad. Srbija sa igračem više dolazi do drugog gola, strelac Dušan Mandić

1:0 - Dva neiskorišćena napada na obe strane. Prvi gol na EP je delo kapitena Filipa Filipovića iz peterca

Da ih dočekamo sa još jednim zlatom... SREĆNO MOMCI!

17.10 - Kada govorimo o međusobnim duelima, "zbornaja" nikada nije savladala naše zlatne momke, a trenutno je 4:0 u korist "delfina"

17.00 - U prvoj utakmici naše grupe Holandija je savladala Rumuniju 9:8

NEMA PREDAJE I U BUDIMPEŠTI!

U toku je susret premijerne runde u grupi D gde igraju Francuska i Gruzija, a na tribinama jedan detalj koji će razgaliti srca srpskih navijača. U pitanju je zastava "Nema predaje"!

Inače, za reprezentaciju Gruzije nastupa i Boris Vapenski (29) koji brani boje Dinama iz Tbilisija.

16.50 - Izabranici Dejana Savića od 2012. i prvenstva Evrope u holandskom Ajndhovenu ne silaze sa liderske pozicije, a redom su bili prvaci 2014. u Budimpešti, 2016. u Beogradu i 2018. u Barseloni