(VIDEO) Slovenija nastavila da melje, Island pao pred četom Ljube Vranješa!

17.01.2020

18:04

Slovenija je savladala Island u prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva u rukometu rezultatom 30:27. Slovenci sada imaju dve pobede i biće kako stvari stoje prvi na tabeli.

Borut Mačkovšek

Slovenci su mnogo bolje otvorili meč i posle desetak minuta su imali vođstvo 7:2, a odlični su bili tada Blaž Janc i Dean Bombač.

Usledili su minuti u kojima je Islad uspeo da se vrati i do poluvremena je bilo 15:14 za Sloveniju. Odličan je tada bio Gudjundson.

Slovenija odlično počinje i drugo poluvreme i na 15 minuta do kraja ima pet golova viška, ali je Island još jednom probao da odgovori ali i ne da smanji vođstvo protivnika na manje od tri gola.

Najefikasniji u slovenačkom timu je bio Dean Bombač sa devet golova dok su Blagotinšek, Dolenec i Mačkovšek dali po četiri. Bjarki Mar Elison je imao šest golova.

Slovenija u nedelju od 16.15 igra protiv Mađarske, dok će Island od 14 časova igrati sa Portugalijom.