Vaterpolistkinje Srbije upisale novi poraz na EP!

17.01.2020

17:49

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Slovačke 6:2 u četvrtom kolu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

RepublikaFoto: ST/Todor Petković
Srbija - Slovačka

Prvi gol u duelu Slovačke i Srbije postignut je tek posle šest minuta kada je Tamara Kolarova donela prednost Slovakinjama. Dugo nije bilo novog pogotka da bi Miroslava Stankovjanska dala gol za 2:0, a brzo je smanjila Hristina Ilić. Ipak do poluvremena Slovakinje uvećavaju prednost na 3:1, a strelac je bila Beata Kovačikova.

Ista igračica je dala još dva gola za 5:1, a u poslednjem minutu je Katarina Kisova postigla i šesti gol. Hristina Ilić je 24 sekunde pre kraja postigla još jedan počasni gol za 6:2.

Srbija je poslednja u grupi A sa sva četiri poraza, a u poslednjem kolu će igrati sa Mađarskom koja za sada ima sve pobede.