Srbija sa maksimalnim učinkom do četvrtfinala: “Delfini” nas isprepadali, pa demonstrirali nadmoć nad Holandijom!

18.01.2020

18:59 >> 20:35

Vaterpolisti Srbije su se direktno plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Budimpešti pošto su bili bolji od selekcije Holandije u poslednjem meču Grupe B rezultatom 11:4.

RepublikaFoto: VSS
Srbija juri peto zlato u nizu

Srpski vaterpolisti su potpuno indisponirano ušli u meč. Najlošija četvrtina naših "delfina" na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu završena je rezultatom 0:1 za Holanđane.

Usledio je još jedan hladan tuš u vidu gola Vinkelhorsta na startu druge četvrtine, a onda Mandić vraća stvari na svoje mesto sa dva sjajna pogotka. Konačno je u finišu prvog poluvremena pogodio iFilip Filipovići to tek iz 5. pokušaja.

Još jednom su poveli Holanđani posle peterca, ali posle rezultata 4:4 sve se vraća na staro mesto. Prvi pogodak u Budimpešti upisao Duško Pjetlović i "razbio kletvu".

Od tog trenutka je krenuo teror aktuelnih evropskih prvaka. Pogađali su Filipović, Prlainović, Mandić, dok su Holanđani samo figurirali u bazenu. Srbija je rutinski privela posao kraju, iako u prvom poluvremenu ništa nije ukazivalo na ovakav ishod.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio Dušan Mandić sa tri gola, dok su po dva postigli Filipović i Prlainović.

Holandiju je predvodio Lindhut sa dva gola.

Srbija će u četvrtinalu igrati protiv selekcije Španije ili Nemačke.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

Kraj meča! Četvrta četvrtina Srbija - Holandija 11:4

11:4 Bravura Dušana Mandića! Holandija i dalje bez gola!

10:4 Mitrović sa peterca uvećava prednost Srbije!

9:4 Filip Filipović siguran sa peterca!

3. minut - Prošlo je nekoliko napada, međutim za sada mreže miruju!

Treća četvrtina Srbija - Holandija 8:4

8:4 To je prava Srbija! Dedović nastavlja sa sjajnim učinkom na EP! Holanđani nisu iskoristili prednost od 2 igrača više, dosta su nam dugo i pravili probleme.

7:4 Još jednom Prlainović! Još jedan pogodak iz kontranapada!

6:4 Lakše se diše! Andrija Prlainović za dva gola prednosti!

5:4 Napokon Duško Pjetlović! Prvi pogodak na Evropskom prvenstvu!

4:4 Aleksić izjednačuje posle sjajne akcije!

3:4 Peterac za Holandiju i novo vođstvo!

3:3 Linhut izjednačuje! Nismo navikli na ovako indisponirane "delfine"!

1. minut - Ne koristimo igrača više na startu četvrtine!

Druga četvrtina Srbija - Holandija 3:2

3:2 Konačno prednost za Srbiju! Prvi gol Filipovića iz 5. pokušaja!

2:2 Vuče nas Mandić napred, drugi pogodak za desno krilo naše reprezentacije!

4. minut - Novi neprecizan šut naših momaka, neće, pa neće, ponovo stativa! Ali srećom, ne ide ni Holanđanima.

3. minut - Prečka Mitrovića, pa blokiran šut Jakšića!

1:2 Napokon, Dušan Mandić!

0:2 Vinkelhorst je umakao Savi Ranđeloviću i uvećao vođstvo.

Prva četvrtina Srbija  - Holandija 0:1

8. minut - Loša igra Srbije, odavno nismo imali ovako loš učinak u napadu! 6 pokušaja bez pogotka!

6. minut - VAR kaže da nema pogotka Mitrovića!

5. minut - I dalje smo bez gola, blokiran Filipović! Brani Mitrović nalet Holanđana!

4. minut - Naši vaterpolisti nisu uspeli da iskoriste igrača više. Prlainović je pokušao da pronađe Ranđelovića, ali je pas presečen.

0:1 Jansen postiže prvi pogodak na meču, lobuje našeg čuvara mreže! Pokušavaju naši preko Pjetlovića, ali nie ide, već tri neiskorišćena napada "delfina".

Izabranici Dejana Savića prethodno su upisali oba trijumfa, nad Rusijom (13:9) i Rumunijom (15:7).

Holandija poražena od Rusije, ali je dobila Rumuniju.

Srbiji je dovoljan i bod za prvo mesto, ali niko ne razmišlja o takvom ishodu.