"Delfini" potopili "helene": Srbija sa svetskim prvakom Italijom za peto mesto na EP!

24.01.2020

14:47 >> 16:13

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Grčke sa 12:9 u meču za razigravanje od 5. do 8. pozicije na Evropskom prvenstvu u prestonici Mađarske, Budimpešti. Izabranici Dejana Savića sastaće se sa svetskim šampionom Italijom u nedelju za peto mesto.

RepublikaFoto: VSS
Vaterpolo reprezentacija Srbije!

Imali su "delfini" poslednjih godina dosta teških duela sa Grcima, neizvesnih do kraja, ali danas su pokazali da su i dalje dosta bolji tim. Upisana je rutinska pobeda, kojom se izborila šansa da se puleni Dejana Savića sa Italijanima u nedelju bore za peto mesto.

Utakmica je do drugog poluvremena bila izjednačena. Uglavnom je vodila Srbija, imala je prednost od 3:1, ali su Grci dva puta stizali do minimalne prednosti. Na kraju druge četvrtine, ipak, 6:5 za "delfine".

Rapsodija u bazenu u nastavku meča.

Malo su i okovi pali s ruku srpskih vaterpolista, sve ono što nije funkcionisalo u napadu protiv Španije, radilo je gotovo bez greške protiv Grčke.

Dedović, pa Filipović i odvojila se Srbija na 9:6, što je bio jasan znak i Helenima da je ova utakmica rešena.

Odgovorno i borbeno do kraja, uz pogotke Vica i Aleksića u poslednjoj deonici i rutinska pobeda Delfina od 12:9.

Sa po tri gola Dedović i Stefan Mitrović su bili najefikasniji u srpskom timu, Filipović i Vico su postigli po dva, a po jednom su se u strelce upisali Mandić i Prlainović.

SRBIJA - GRČKA 12:9

IV ČETVRTINA: (2:2)

8.minut - Kolomvos postavlja konačan rezultat, lepo je savladao Pijetlovića. "Delfini" su na kraju savladali "helene" sa 12:9

7.minut - Funtulis prekida seriju Srbije, Grčka smanjuje prednost na 12:8

6.minut - Još jedna šrauba Nemanje Vica i "delfini" vode 11:7

5.minut - Nije uspeo da savlada Andrija Prlainović grčkog golmana Zerdevasa

4.minut - Sada isključen Miloš Ćuk. Grci pogađaju stativu, ne koriste još jedan napad "heleni"

3.minut - Srbija sa igračem više, ali isteklo je vreme za napad naših momaka

2.minut - Grci u napadu bez pogotka ponovo, odlična odbrana naših momaka se nastavlja

1.minut - Greška Srbije u napadu, na drugoj strani Grci takođe bez uspeha, lopta završava kod Pijetlovića

III ČETVRTINA: (4:2)

8.minut - Šrauba Nemanja Vica, konačno je savladan Zerdevas - 10:7

7.minut - Kolomvos je isključen, Milan Aleksić šutira, ipak odličan na golu Zerdevas. Nesrećna stativa za kapitena Filipa Filipovića

6.minut - Filip Filipović, snažan udarac kapitena, ali brani ponovo Zerdevas

5.minut - Odličan udarac Vrahopulosa koji smanjuje prednost Srbije na 9:7. Zerdevas zaustavlja lep pokušaj Dušana Mandića

4.minut - Kasne Grci u odbrani, pogodak kapitena Filipa Filipovića!

3.minut - Grčka sada ne koristi napad, na drugoj strani treći pogodak na ovoj utakmici za Nikolu Dedovića. Još jedna odbrana Gojka Pijetlovića!

2.minut - Isključen je bio Sava Ranđelović. Strelac iz peterca bio je Stefan Mitrović. Duel Murikisa i Dedovića i novo isključenje za naše momke. Nismo se odbranili sa igračem manje, strelac Argiropulos za 7:6

1.minut - Grčka je dobila sudijsko podbacivanje, ali "heleni" nisu iskoristli napad

Izmena na golu Srbije, Gojko Pijetlović je zamenio Branislava Mitrovića

II ČETVRTINA: (3:2)

8.minut - Stefan Mitrović vraća prednost našoj reprezentaciji - 6:5! Isključen je Milan Aleksić, Grci ne koriste napad i Srbija će imati prednost na poluvremenu

7.minut - Kontra Grka i u situaciji jedan na jedan, pogodak za 5:5 postiže Papanastasou

6.minut - Dalekometna paljba Dušana Mandića! BOMBA ZA 5:4!

5.minut - Dobro udvajanje naših momaka i odbrana od napada Grka

4.minut - Spoljni deo gola pogađa Grčka, prilika za Srbiju da izjednači i evo pogotka Nikole Dedovića za 4:4

3.minut - Nemamo rešenje u napadu, fali Pijetlovićeva snaga pred golom protivnika

2.minut - Uspela je Srbija da se odbrani sa igračem manje, jer je isključen bio Nikola Jakšić

1.minut - Srbija je dobila prvi sprint u drugoj deonici, ali nije iskorišćen napad. Ponovo pogodak u poslednjoj sekundi, drugi gol za Vlahopulosa i Grci vode 4:3. Serbija "helena" 3:0!

I ČETVRTINA: (3:3)

8.minut - Kolomvos! Grčka dolazi do izjednačenja u poslednjih deset sekundi prve deonice - 3:3

7.minut - Grci dolaze do drugog gola i smanjuju prednost naših "delfina"

6.minut - Lepa akcija, pokušao je Nikola Jakšić, ali nema novog gola za izabranike Dejana Savića. Ponovo nema pogotka, sada udarac Milana Aleksića brani Zerdevas. Nije uspeo sada grčki golman da odbrani, strelac je kapiten Filip Filipović za 3:1!

5.minut - Odlična igra u odbrani obe ekipe, sada faul u napadu u korist Srbije

4.minut - Kontra Srbije i pogodak Nikole Dedovića za 2:1

3.minut - Ne koriste "heleni" napad, dobra odbrana naših momaka. Na drugoj strani nema gola Vica

Dejan Savić ima skraćenu rotaciju jer u kombinaciji zbog temperature nije centar Duško Pijetlović

2.minut - Prva odbrana za Branislava Mitrovića! Vlahopulos prvi strelac za Grke sa igračem više nakon isključenja Save Ranđelovića

1.minut - U poslednjoj sekundi Srbija dolazi do gola, strelac je Andrija Prlainović

RepublikaFoto: ST/Todor Petković
Intoniranje himni...

15.50 - Poslednji međusobni duel dve ekipe desio na Svetskom prvenstvu u julu prošle godine i slavili su izabranici Dejana Savića sa 9:3

15.40 - "Delfini" su u četvrtfinalu izgubili od Španije posle petaraca sa ukupnih 10:9 , dok su "heleni" poklekli pred Hrvatskom 14:11