Debakl rukometaša na otvaranju EP: HRVATI UZ 12.000 NAVIJAČA LAGANO SAVLADALI "ORLOVE"

12.01.2018

21:13 >> 21:25

Srpski rukometaši doživeli su poraz na otvaranju Evropskog prvenstva protiv domaćina Hrvatske rezultatom 32:22 .Izabranici Jovice Cvetkovića imali su samo 2:2 i 5:5 u prvom poluvremenu i osim toga su Hrvati kontrolisali tok meča sve vreme utakmice i zabeležili laganu pobedu pred 12.000 navijača u Splitu.

Petar Nenadić na duelu protiv Hrvatske

Ako se po jutru dan poznaje srpski rukometaši neće se dobro provesti na ovom Evropskom šampionatu. Pet uzastopnih poraza na pripremama ipak su bili loš predznak za izabranike Jovice Cvetkovića, uprkos tome što su svi mislili da je u pitanju bilo samo uigravanje za kontinentalnu smotru.

Hrvati su slavili 32:22 bez većih problema, a naši niti u jednom trenutku nisu uspeli da se približe domaćinu na neku podnošljivu razliku i tako učine ovaj susret makar malo zanimljivijim.

Hrvatska je postigla prvi gol na meču preko Duvnjaka i do poslednjeg zvižduka sudije nisu ispuštali prednost, nošeni bučnom pesmom 12.000 navijača u "Spaladium areni". Naši su samo na početku imali 2:2 i 5:5 u jednom momentu, ali to je bilo sve što se tiče otpora naših rukometaša.

Dva tima su bila skoro egal do 25. minuta, kada Hrvati serijom od četiri pogotka odlaze na 14:9, što im je bila ključna razlika za nastavak susreta.

U drugom poluvremenu stara pesma. Srbija napada kroz sredinu kroz čvrstu i dobro organizovanu odbranu Hrvata, dok su "kockasti" brzim dodavanjima redovno izbacivali slobodnog Stepančića, Štrleka i Horvata.

Naši su posustajali kako se meč bližio kraju, očigledno čuvajući snagu za naredne susrete protiv Šveđana i Islanđana. Do kraja susreta su Hrvati podigli prednost do dvocifrene razlike -32:22, što je bio i krajnji rezultat ovog susreta.

Najefikasniji kod nas bili su Petar Nenadić sa šest, odnosno Nemanja Zelenović sa pet golova. Kod Hrvata su Štrlek i Stepančić po šest puta tresli mrežu neraspoloženih Cupare i Ivančića.

Sledeći meč naši rukometaši igraju protiv Švedske u nedelju 14. januara od 18.15. U prvom susretu ove grupe Island je slavio protiv Švedske.

Meču u Splitu prisustvovala je i predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović.

UŽIVO:

2. POLUVREME

Kraj meča Hrvatska - Srbija 32:22

58. minut - I dalje se povećava prednost domaćina 31:22

56. minut - Marsenić daje gol iz kontre za 29:22

54. minut - Hrvatska iz kontre odlazi na +8 - 29:21

53. minut - Nenadić i dalje postiže golove, jedan od retkih raspoloženih u našem timu 27:21

52. minut - Radivojević smanjuje sa krila na 26:20

50. minut - Hrvati opet stižu do maksimalne prednosti večeras - 25:18

46. minut - Horvat sa krila postiže novi gol za domaćina 23:17

44. minut - Šešum nakon prodora smanjuje na -5 - 21:16

U ovim trenucima domaći navijači uzvikuju: "Dajte Srbe da se igramo!", a nažalost naši ne uspevaju da se vrate u igru rezultatski

42. minut - Nenadić pogađa za 20:15 iz novog sedmerca

40. minut - Hrvati sa igračem manjem ponovo odlaze na 20:14

39. minut - Nenadić smanjuje na 19:14, imamo igrača više

36. minut - Hrvati odlaze do najubedljivije prednosti večeras - 19:12

34. minut - Stepančić nastavlja da uništava našu odbranu - 17:11

34. minut - Nenadić postiže gol za 16:11

32. minut - Ilić prekida post našeg tima sa sedam metara - 15:10

31. minut - Čupić pogađa sa sedam metara, Hrvatska ide na 15:9

Meč uživo posmatra i hrvatska predsednica Kolinda Grabar-Kitarović , koja nosi dres rukometne reprezentacije.

1. POLUVREME

Za sve koji nisu videli na početku utakmice, ovako su navijači na tribinama ispratili intoniranje dve himne. Srpska himna jedva je mogla da se čuje od zvižduka sa tribina

30. minut - Užasno smo okončali poluvreme, Hrvati na odmor idu sa 14:9 nakon novog pogotka Stepančića

27. minut  - Vraćaju se Hrvati nakon dve naše greške na +3 - 12:9

25. minut - Marković iz kontre postiže novi gol za 10:9

23. minut - Dobrivoje Marković smanjuje sa sedmerca na 10:8

22. minut - Štrlek iz kontre vodi Hrvate na +3 - 10:7

21. minut - Hrvatski selektor Lino Červar dobio žuti karton zbog šutiranja klupe pored rezervnih igrača

19. minut - Odličan gol Stepančića iz skok-šuta, Hrvati postižu gol sa igračem manje 8:6

16. minut - Beljanski koristi odličnu akciju naših igrača za 7:5

15. minut - Nenadić smanjuje razliku sa sedam metara - 6:4

13. minut - Cindrić postiže drugi gol na utakmici za 6:3

9. minut - Golčina Marka Vujina, Srbija smanjuje na 4:3

8. minut - Štrlek pogađa sa krila, Hrvati opet ima +2 - 4:2

7. minut - Zelenović poravnava rezultat, ali nakon toga dobija isključenje kada su Hrvati u kontri postigli gol - 3:2

5. minut - Šešum smanjuje na 2:1

3. minut Duvnjak postiže prvi gol na utakmici za Hrvate

20:30 Počela je utakmica u Splitu, pred 12.000 bučnih navijača. Nadamo se da neće biti toliko glasni na kraju meča

Zvižduci našim igračima u Splitu

20:25  U toku je predstavljanje igrača dva tima, kod nas nastupa ukupno šest debitanata na velikim takmičenjima...

20:20  Ovo su kompletni sastavi obe selekcije za predstojeći duel:

Hrvatska: Stevanović (g), Mihić, Duvnjak, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Alilović (g), Štrlek, Ćupić, Musa, Mamić, Cindrić

Srbija: Cupara (g), Šešum, Vujić, Đukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Đorđić, Ilić, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Vujin, Obradović,  Ivanišević (g)

20:17 Na utakmici je i vatrena navijačica Hajduka Mirta Šurjak, koja je iz dvorane opalila "selfi"

Zagrijavanje je započelo...Europsko rukometno prvenstvo..Go Croatia???

A post shared by Mirta (@mirta.surjak1) on Jan 12, 2018 at 10:37am PST

20:15 Navijači na otvaranju prvenstva izviždali predsednike Evropskog rukometnog saveza (EHF), kao i predsednika Hrvatskog rukometnog saveza

20:05  Hrvatski navijači su već skoro popunili do kraja "Spaladium arenu" i pevaju hit Miše Kovača: "Poljubi zemlju"...

Ovako je izgledao dolazak rukometaša Srbije i Hrvatska

Evo i kako se navijači hrvatske reprezentacije "zagrevaju" pred utakmicu... Ništa bolje nismo ni očekivali

20:00 U prvom meču grupe Islanđani su bili bolji od Švedske rezultatom 30:28.