APELGRIN ZAUSTAVIO "ORLOVE": Nemoćna Srbija izgubila i od Švedske

14.01.2018

16:54 >> 18:47

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Splitu od selekcije Švedske 30:25 u meču 2. kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

RepublikaFoto: twitter.com/EHFEURO
Srpski rukometaši nisu mogli da zaustave švedskog napadača

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nemanja Ilić sa 5 golova, dok je Petar Nenadić dodao 4. Ivan Cupara imao je 16 odbrana.

U pobedničkom timu istakao se Albin Lagergren sa 5 golova. Johan Jakobson, Lukas Nilson i Niklas Ekberg su postigli po četiri. Na golu Švedske briljirao je Mikael Apelgren sa 19 odbrana.

Hrvatska je pobedila Island 29:22. Našoj selekciji je za plasman u naredni krug potrebna pobeda od najmanje četiri gola protiv Islanda u poslednjem kolu.

Naša selekcija je poslednja na tabeli sa dva poraza. Švedska ima pobedu i poraz.

Srbija će u utorak u poslednjem kolu igrati sa Islandom, dok će se Švedska sastati sa Hrvatskom.

Švedska je bolje ušla u meč i povela 7:3. Švedska je održavala prednost od četiri do pet golova. Skandivci su prvo poluvreme rešili u svoju korist, 16:10. Ista igra viđena je i početkom drugog poluvremena. Srbija je zaigrala angažovanije u finišu, a naša selekcija je odličnom serijom došla na dva gola zaostatka 10 minuta pre kraja. Međutim, golman Švedske je odbranio šut Nenadiću u situaciji jedan na jedan. Srbija je potom imala još jednu priliku da dođe do preokreta, a naša selekcija nije iskoristila prednost od dva igrača više i zasluženo je poražena.

TOK MEČA:

II poluvreme

60. minut - Kraj utakmice. Pobeda Švedske 30:25
56. minut - Švedska daje gol sa dva igača manje, a Srbija potom propušta još jedan napad. Švedska vodi 29:23
55. minut - Srbija smanjuje na 26:23 i ima dva igrača više. Međutim, naši rukometaši prave faul u napadu
53. minut - Zelenović ne koristi napad za minus jedan, a Šveđani dolaze do 26:22
51. minut - Srbija je imala kontru, a Apelgrin zaustavlja udarac Nenadića. Šveđani u kontranapadu dobijaju igrača više. Marsenić je dobio isključenje, a Šveđani dolaze do 24:21
50. minut - Srbija golovima Beljanskog i Ilića smanjuje na 21:23
48. minut - Ne pomažu ni izmene u srpskom timu, Švedska vodi 23:18.
45. minut - Srbija ponovo u napadu ne koristi igrača više, Apeligrin briljira na golu Švedske.
43. minut - Švedska je ponovo na plus 4, 20:16

40. minut - Cupara briljira na golu našeg tima. Srbija stiže do minus 3 (15:18).
37. minut - Srbija je uspela da smanji prednost Šveđana na 13:17.
32. minut - Srbija smanjuje na 16:11. Cupara je odličan na golu na startu drugog poluvremena

I poluvreme

30. minut - Švedska posle prvih 30 minuta vodi 16:10.
26. minut - Srbija postiže gol sa igračem manje, 9:14. Međutim, Šveđani uzvraćaju za 9:15
25. minut - Švedska ima ponovo šest golova viška, 14:8. Naši rukometaši pred novim porazom
21. minut - Srbija golom Ilića sa sedmerca smanjuje na 13:8.

17. minut - Švedska vodi 11:7. Samo minut kasnije, Švedska stiže do najveće prednosti u dosadašnjem toku meča
15. minut - Srbija konačno postiže gol posle četiri neuspešna napada. Marković pogađa gol Apelgrina
12. minut - Golmani oba tima briljiraju u prethodna dva minuta. I dalje nema promene rezultata. Švedska održava visoko vođstvo.
10. minut - Srbija konačno postiže gol i prekida seriju Šveđana. Naš tim je prišao na 4:8.

8. minut - Švedska vodi 7:3. Cvetković traži tajm-aut. Šveđani kažnjavaju greške našeg tima u odbrani i napadu.
5. minut - Švedska prvi put na meču stiže do dva gola prednosti. Skandinavci vode 4:2.

1. minut - Utakmica je počela, a Švedska već vodi 1:0. Uzvraća Srbija preko Beljanskog. Švedska naredna dva minuta igra sa rukometašem manje

Naša selekcija je u prvom kolu poražena od Hrvatske 32:22, dok je Island bio bolji od Švedske 26:24.

- Ako pobedimo idemo dalje. Očekujemo da će Hrvatska u poslednjem kolu da odradi posao protiv Šveđana... Sa trijumfom u današnjem meču obezbeđujemo drugi krug i dižemo samopouzdanje, a čak i u ludoj priči možemo da prenesemo bodove u Zagreb. Dosta švedskih igrača nastupa u nemačkoj Bundesligi, igraju dobar rukomet i sve je moguće. Nije me iznenadio rezultat između Švedske i Islanda, poznavajući sastave timova. Danas me ništa ne iznenađuje - rekao je srpski rukometaš Petar Nenadić.