ŠTERBIK ZAUSTAVIO FRANCUZE: Španija u finalu EP

26.01.2018

19:36

Rukometna reprezentacija Španije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je u Zagrebu pobedila Francusku sa 27:23 (15:9) u prvom polufinalu.

Slavlje rukometaša Španije

Španija će drugi put za redom igrati u finalu EP. Španci će se za prvu titulu šampiona Evrope boriti sa pobednikom meča Švedska - Danska.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Feran Sole sa sedam golova, dok je Raul Entrerios dodao šest. U poraženom timu najbolji je bio Sedrik Sorendo sa šest pogodaka.

Meč je bio izjednačen do 18. minuta i rezultata 8:8, a onda je Španija preuzela inicijativu. Na golu Španije briljirao je Arpad Šterbik, a Španci su prvih 30 minuta rešili u svoju korist, 15:9.

Prednost Španije je u 45. minutu "porasla" do plus devet - 23:14. Francuska je prišla na 23:20, ali je Španija uspela da sačuva prednost i zasluženo je stigla do pobede.