(VIDEO) DRAMA U TRCI NA 15 KM: Furkad posle foto finiša do zlata!

18.02.2018

15:11

Francuski takmičar Martin Furkad osvojio je zlatnu medalju u biatlonu, masovni start na 15 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Furkad slavi ispred Nemca Šempa

Pobednik je odlučen u foto finišu, pošto se Furkadu u poslednjih 100 metara priključio i Nemac Simon Šemp i obojica su u isto vreme prošli kroz cilj.

Francuz je potom ljutito skinuo skiju, pošto je mislio da je izgubio zlatnu medalju. Međutim, posle foto finiša utvrđeno je da je Furkad stigao do zlata i to za tri centimetra.

Obojica su ostvarili rezultat od 35:47,3 minuta.

Furkad je osvojio drugu zlatnu medalju u Pjongčangu, ukupno četvrtu u karijeri, postavši tako najuspešniji francuski olimpijac na ZOI svih vremena.

Bronzanu medalju osvojio je Norvežanin Emil Hegl Svendsen sa zaostatkom od 11,2 sekunde.