SRBIJA POTOPILA SVETSKOG ŠAMPIONA: "Delfini" po četvrti put u finalu!

26.07.2018

18:21 >> 19:48

Reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku u polufinalu Evropskog prvenstva u Barseloni rezultatom 9:7 i četvrti put zaredom se plasirala u finale.

Srbija!

Utakmica je od početka krenula žestoko, u prvoj četvrtini videli smo čak osam golova. Raspucala se reprezentacija Srbije, ali Hrvati su nam „disali za vratom“.

Delfini su igrali odličnu odbranu i kontrolisali meč. Tim Dejana Savića je odmah stekao prednost  igrom u napadu u prvoj četvrtini u kojoj su "delfini" realizovali skoro svaki napad i sa pet golova stigli do +2, a prednost nije padala do kraja meča.

Druga četvrtina donosi nemire, kod reprezentativaca Hrvatske bila je primetna nervoza zbog rezultatskog zaostatka. Došlo je do nekoliko nesportskih poteza koje je sudija morao da sankcioniše. Isključeni su Fatović i Ćuk.

U trećoj četvrtini naša odbrana je briljirala, ali Hrvati su uspeli da koliko toliko ostanu u igri. Mnogo isključenja je obeležilo celu utakmicu, igralo se do poslednjeg atoma snage.

Poslednja četvrtina je služila za potvrdu, Hrvatska je domoralisana, ništa im nije išlo od ruke, naši bekovi su potvrdili odbranu golovima.

Svi igrači su dali doprinos, pravovremene reakcije u odbrani su ključ ove pobede.

"Delfini" brane titulu osvojenu u Beogradu pre dve godine, i to protiv Španije koja je savladala Italiju 8:7.

Tok utakmice

4. četvrtina

9:7 Smanjuje Vukičević vođstvo!

9:6 Dušan Mandić! za miran završetak! Fantastičan gol Mandića, lobovao je Bijača iskosa sa desne strane!

8:6 Ante Vukičević iz peterca smanjuje prednost!

8:5 Andrija Prlainović! Lakše se diše! U pravo vreme!

7:5 Selektor Ivica Tucak je isključen sa utakmice! Hrvati nervozni!

3.četvrtina

7:5 Hrvatska stiže do gola napokon posle isključenja! Andro Bušlje je postigao pogodak!

7:4 GOOOOL Stefana Mitrovića!

6:4 Nastavljaju se siloviti napadi i jednih i drugih, ali nema golova. Hrvati dva puta iz igrača više ne stižu do gola. Ranđelović nakon trećeg faula napušta igru, odbrana briljira!

2. četvrtina

Srbija vodi 6:4 na poluvremenu. "Delfini" kontrolišu meč sjajnom igrom u odbrani.

6:4 Hrvatska smanjuje vođstvo!

6:3 Dušan Mandić smanjuje napetost!

5:3 Čvrsto se igra, nižu se isljučenja, naš kapiten je dobio nezgodan udarac koji sudije nisu sankcionisale. Ali, Loren Fatović dobija crveni karton zbog nesportskog poteza. Miloš Ćuk dobija crveni karton, veliki hendikep za Srbiju. Zahuktalo se u bazenu!

1. četvrtina

5:3 Ćuk ruši zonu!

4:3 Ne da Hrvatska Srbiji da se odlepi! Vrlić koristi odlično izrađenu akciju!

4:2 Ćuk koristi prednost igrača više!

RepublikaFoto: ST/D. Kokanović

3:2 Mandić za novo vođstvo Srbije!

2:2 Isključena su dvojica igrača Srbije, ali Mitrović sprečava preokret posle šuta Jokovića.

2:2 Još jedan napad za Hrvate sa igračem više, sjajna realizacija Jokovića za novo izjednačenje

2:1 Dupo isključenje za Hrvate, Ćuk to koristi snažnim udarcem.

1:1 Hrvatska poravnava, Vukićević trese mrežu iz napada sa igračem više

1:0 Srbija prva postiže gol, Prlainović proigrava Aleksića na dva metra.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić, Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović, Lončar, Joković, Buljubašić, Vukićević, Bušlje, Lovre, Vrlić, Šetka, Garsija, Marcelić.

RepublikaFoto: Tanjug
U drugom polufinalu od 22h sastaju se Španija i Italija.