EP: Stjepanović sedmi na 200 slobodno

Autor: Tanjug

07.08.2018

18:03

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

RepublikaFoto: instagram.com/velimir.stjepanovic

Stjepanović nije uspeo da odbrani srebro od pre dve godine iz Londona, a trku je završio sa vremenom 1:47,00.

Zlato je osvojio Britanac Dankan Skot (1:45,34), srebro Litvanac Danas Rapsus (1:46,07), a bronzu Rus Mihail Dovgaluk (1:46:15).

Anja Crevar je na 200 mešovito oborila državni rekord Srbije (2:14,05), ali nije uspela da izbori plasman u finale, jer je u ukupnom poretku bila deveta.