Belgijanci pokazali ozbiljnost: Tunis završio učešće

23.06.2018

14:06

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u osminu finala Svetsko prvenstva u Rusiji, pošto je u drugom kolu Grupe G u Moskvi pobedila Tunis sa 5:2.

Fudbaleri Belgije

Vodeći gol za Belgiju postigao je Eden Azar u šestom minutu iz penala, da bi Romelu Lukaku povisio na 2:0 u 16. Tunis je samo dva minuta kasnije smanjio zaostatak preko Dinala Brona. Belgija je prvih 45 minuta rešila u svoju korist sa 3:1 golom Lukakua u samoj završnici.

Azar je u 51. ponovo zatresao mrežu Tunisa, a Miči Batšuaji je u 90. povisio na 5:1. Konačan rezultat  postavio je Vabi Kazri u 93. minutu.

Belgija je prva sa šest bodova, dok je Tunis poslednji bez bodova i nema priliku da se domogne osmine finala.

U drugoj utakmice Grupe G u nedelju se od 14.00 sastaju Engleska i Panama.