BRAZIL POKAZAO KLASU: Hrabra Srbija se vraća kući!

27.06.2018

19:49 >> 19:51

Fudbaleri Srbije nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji. Srbija je u poražena od Brazila 2:0 u meču poslednjeg, trećeg kola grupe E, koji je odigran u Moskvi.

RepublikaFoto: ST/V. LUKIĆ
Fudbaleri Brazila slave trijumf protiv Srbije

Golove za Brazil postigli su Paulinjo u 36. i Tijago Silva u 68. minutu.

U drugom meču grušpe E, Švajcarska i Kostarike igrale su 2:2.Golove za Švajcarsku postigli su Džemaili u 31. i Drmić u 88. minutu. Strelci za Kostariku bili su Vaston u 56. i Zomer (autogol) u 93. minutu.

Brazil je osvojio prvo mesto na tabeli sa sedam bodova, dok je Švajcarska druga sa pet. Srbija je osvojila tri boda, a Kostarika je poslednja sa samo jednim bodom.

Brazil će u osmini finala igrati sa Meksikom, dok će rival Švajcarcima biti Švedska.

Fudbaleri Srbije su tokom prvog poluvremena igrali na duge lopte, a bilo je jasno da Brazilci čekaju svaki kiks našeg tima da daju pogodak. Naša selekcija u prvom poluvremenu nije imala veliku priliku za postizanje golova, dok je Brazil propustio nekoliko. Međutim, prvo poluvreme je završeno vođstvom Brazila od 1:0. Jedini strelac bio je Paulinjo u 36. minutu.

Srbija je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu. Naša selekcija je imala inicijativu na startu drugog dela meča, a propustili smo nekoliko prilika preko Mitrovića. Ubrzo je stigla kazna za promašaje i to u 68. minutu preko Tijaga Silve. Naši fudbaleri su protestovali tvrdeći da je pre gola fauliran Mitrović, ali promene odluke nije bilo. Brazil je u nastavku meča kontrolisao dešavanja na terenu i zasluženo je stigao do pobede.

TOK MEČA:

93. minut - Kraj utakmice. Brazil je slavio sa 2:0

90. minut - Meč je produžen za tri minuta.

89. minut - Poslednja izmena u reprezentaciji Srbije. Luka Jović menja Mitrovića.

87. minut - Švajcarska je povela protiv Kostarike 2:1.

82. minut - Promena u srpskom timu. Radonjić menja Kostića.

79. minut - Pokušao je Matić iz okreta, ali nije uspeo da pogodi metu.

75. minut - Ljajić izlazi na terenu je Živković.

71. minut - Mitrović je zaradio žuti karton.

68. minut - Hladan tuš za Srbiju... Silva je glavom zakucao loptu u našu mrežu. Miranda je kod gola sa obe ruke držao Mitrovića i čini se da je bio prekršaj.

66. minut - Iz igre izlazi Paulinjo na terenu je Fernandinjo.

65. minut - Mitrović je šutirao glavom, ipak, Alison je odbranio.

63. minut - Srbija ozbiljno preti, Sergej je šutirao iz izgledne šanse ali nije pogodio metu.

60. minut - Mogli smo do gola, Mitrović nije uspeo da ubaci loptu u mrežu sa svega nekoliko metara.

57. minut - Velika prilika za Brazil, Stojković je zaustavio Nejmara.

56. minut - Kostarika je izjednačila protiv Švajcarske.

55. minut - Frka pred golom Brazila, ali je Miranda ubacio.

53. minut - Imali smo dobar napad, ali nisu uspeli da šutiraju, Tadić i Ljajić su se spetljali.

52. minut - Brazil od starta nastavka drži loptu u nogama.

48. minut - Nemanja Matić je zaradio žuti karton.

- Nema izmena na startu drugog dela.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme: Paulinjo šokirao hrabre "orlove"

- Prvo poluvreme je završeno - 0:1!

45. minut - Igraće se još dva minuta.

43. minut - Nejmar je pao posle duela sa Tadićem, Brazilac se dugo držao za lice, ali je odmah nastavio utakmicu.

40. minut - Ljajić je izveo korner, Alison je još jednom bio na mestu.

36. minut - Brazil vodi, posle sjajne akcije Paulinjo je lako matirao Stojkovića.

34. minut - Tadić je pronašao Mitrovića, ali naš napdač nije mogao dobro da zahvati loptu. 36

- Švajcarska vodi, strelac je Džemaili u 31. minutu!

31. minut - BRAVO! Mitrović ide glavom gde neki ne bi smeli nogom! Silva je udario nogom našeg igrača.

29. minut - Velika šansa za Brazil! Žesus je izašao sam pred gol, ali je Milenković bio sjajan.

25. minut - Stojković čuva Srbiju! Nejmar je šutirao sa svega nekoliko metara a naš čuvar mreže je bio sjajan!

23. minut - Na meču Kostarike i Švajcarske nema golova. Navas i drugovi su do sada imali četiri dobre šanse, ali lopta neće u gol.

21. minut - Srbija je izvela još jedan korner, Alison je ponovo morao da interveniše.

18. minut - Stojković je na vreme istrčao i sprečio opasan napad "karioka".

14. minut - Prvi korner za Srbiju, ali odbrana Brazila je bila na mestu.

12. minut - Kolarov je odlično ubacio loptu, Alison je morao da interveniše prvi put na utakmici.

10. minut - Marselo izlazi u igri je Felipe Luis.

8. minut - Marselo ima problema sa povredom, moraće da izađe iz igre.

7. minut - Srbija se oslobodila početnog pritiska, polako lopta prelazi na deo terena "karioka".

4. minut - Brazil je imao strašan napad, Stojković je odbranio zicer Nejmaru, a tek posle nekoliko sekundi, sudija je pokazao ofsajd poziciju.

2. minut - Brazil je motivisano ušao u meč, šutirao je Kutinjo, ali je pogodio svog igrača.

1. minut -  Utakmica je počela! NAPRED SRBIJA!

19.35 - Evo malo atmosfere sa tribina stadiona u Moskvi:

19.25 - Dragan Bjelogrlić ima posebnu poruku za "orlove":

19.15 - Atmosfera pred meč:

19.10 - I Dragan Marković Palma stigao je na utakmicu:

19.05 - Krstajić je rešio da na klupi ostavi Milivojevića i Ivanovića.

19.01 - Evo i sastava Srbije i Brazila:

Srbija (4-2-3-1): Stojković - Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov - Milinković Savić, Matić - Tadić, Ljajić, Kostić - Mitrović.
Brazil (4-3-3): Alison - Fagner, Miranda, Tijago Silva, Marselo - Paulinjo, Kazemiro, Kutinjo - Vilijan, Gabrijel Žezus, Nejmar

18.45 - Defanzivni fudbaler Pari Sen Žermena Dani Alves, koji je zbog povrede propustio Svetsko prvenstvo, posetio je u Moskvi saigrače iz brazilske reprezentacije kako bi ih "poljubio" i ohrabrio uoči večerašnje odlučujuće utakmice protiv Srbije.

- Došao sam ovde kako bih posetio svoje drugare i kako bih poljubio i ohrabrio pred večerašnji meč. Želeo sam ranije da dodjem ovde, ali to nije bilo izvodljivo - rekao je Alves.

18.35 - Porodice će biti uz "orlove"!

RepublikaFoto: ST/D. Ostojić

18.31 - Dejan Rambo Petković, ne želi da prognozira rezultat, ali ima jednu želju pred sudar sa "kariokama".

17.35 - Šta je Žoze Murinjo rekao o meču Srbije i Brazila pogledajte OVDE.

17.20 - Velika podrška stiže i od Aleksandra Đorđevića.

17.00 - Brazilci imaju instrumente, ali i Srbi imaju način da uzvrate. O čemu je reč, pogledajte OVDE.

16.45 - Naši navijači se polako spremaju za utakmicu. Svako na svoj način:

16.30 - Danas je dan za pobedu:

16.20 - Evo kakva je atmosfera u medija centru na "Otkritje areni":

16.11 - Naši navijači pevaju "Brazil ćao", a stigao je i odgovor od "karioka", i to na njima svojstven način:

16.10 -  Dobar dan i dobro došli na blog posvećen utakmici između Srbije i Brazila. Jedno je sigurno, ovo je veliki dan za naš fudbal.