ŠVEĐANI OSVETILI SRBE: Švajcarci idu kući!

03.07.2018

15:52

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Rusiji.

Šveđani idu u četvrtfinale Mundijala!

Švedska je u osmini finala pobedila Švajcarsku 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Forsberg u 66. minutu.

Švedska će u četvrtfinalu igrati sa Engleskom.

Švajcarska je osvojila drugo mesto u grupi E gde su bili Brazil, Srbija i Kostarika.

Švedska je dobro ušla u meč, a pretila je već na startu dva puta preko Berga. Usledio je period mirnije igre, a Švedska je novu šansu imala u 29. minutu. Berg je ponovo šutirao, a golman Švajcarske je dobro odbranio. Švedska je imala šansu i u 43. minutu, ali je Ekdal bio neprecizan. Do kraja prvog dela meča nije bilo promene rezultata.

Forsberg je imao prvu šansu u drugom poluvremenu i to u 49. minutu. Švedska je povela u 66. minutu. Forsberg je šutirao, a lopta je zakačila Akandžija i završila u mreži.

Švajcarska je u 91. minutu imala veliku šansu, ali je Seferović bio neprecizan.

Švajcarska je meč završila sa fudbalerom manje pošto je u 93. minutu isključen Lang. On je oborio Olsona, a sudija Damir Skomina je pokazao na penal, dok je Lang zaradio crveni karton. Međutim, Skomina je konsultovao VAR tehnologiju i promenio odluku. On je pokazao na slobodan udarac na oko 18 metara od gola, a ostao je crveni karton Langu. Šveđani su pokušali da postignu gol iz slobodnog udarca, ali nije bilo promene rezultata.