Grk mora još da uči: Nadal počistio Cicipasa sa terena za FINALE

24.01.2019

10:35

Rafael Nadal je prvi finalista Australijan opena. U polufinalnom duelu, Špaanc je počistio sa terena Stefanosa Cicipasa 3:0 (6:2, 6:4, 6:0).

Rafael Nadal

Prvi polufinalni meč na Australijan openu trajao je sat i 45 minuta i to je sve što bi ljubitelji tenisa trebalo da znaju o duelu Rafaela Nadala i Stefanosa Cicipasa.

Grk je igrao protiv "zida" i ni u jednom trenutku nije imao nikakvu šansu. Španac je u prvom setu napravio dva brejka, lako stigao do vođstva i to je bio početak kraja za petnaestog tenisera sveta.

Do osmog gema drugog seta Cicipas se držao u životu, a potom je krenula strahovita serija Rafe Nadala koji je vezao devet dobijenih gemova i na kraju dobio treći set "sa nulom".

Nadal je tako, bez izgubljenog seta, stigao do svog 25. Grend slem finala u karijeri, petog na Australijan openu!
U borbi za osamnaestu Grend slem titulu Rafael Nadal igraće protiv boljeg iz duela Novaka Đokovića i Luke Puja.