Epski preokret Naomi Osake!

26.04.2019

16:37

Hrvatska teniserka Dona Vekić nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u Štutgartu. Ona je posle velikog preokreta u trećem setu izgubila od prve teniserke sveta Naomi Osake.

Naomi Osaka

Sjajna Japanka je slavila posle dva sata i 20 minuta igre rezultatom 3:6, 6:4, 7:6 (4).

Osaka je prvi set rešila zahvaljujući brejku u šestom gemu iz jedine brejk lopte, da bi u drugom ista situacija bila viđena samo na drugoj strani.

Igrao se poslednji, 10. gem, Hrvatica je dobrom igrom došla do prve brejk lopte u meču, koju je iskoristila za poravnanje u setovima.

U trećem setu Dona je dominirala od samog starta i ubrzo je stekla ogromnih 5:1. Hrvatica je zatim servirala za trijumf, ali je usledio neverovatan pad u njenoj igri. To je Osaka znalački iskoristila.

Japanka je napravila dva brejka i osvojila četiri uzastopna gema i izjednačila na 5:5 i potom u taj-brejku ostvarila trijumf protiv Vekićeve.