Ponovo se blamirao: Kirjos eliminisan na startu Madrida!

05.05.2019

14:09

Australijanac Nik Kirijos opet je bio tema teniskih foruma iz pogrešnih razloga.

Nik Kirjos

Poražen je na startu Mastersa u Madridu od Nemca Jana-Lenarda Štrufa sa 7:6 (4), 6:4, u meču u kojem je ponovo pokazao tamnu stranu karaktera.

Bio je to Kirijosov prvi meč još od Mastersa u Majamiju i ponovo se nije proslavio. Tokom prvog seta, madridska publika mu je zviždala kada je servirao "ispod ruke", a na set lopti za Štrufa u taj-brejku polomio je i reket.

Početni set je bio izjednačen, brejka nije bilo i logično je što je sve moralo da se reši u taj-brejku.

Pri rezultatu 4:4, Štruf je načinio mini brejk, potom dobio naredni poen i stigao do dve set lopte. To je toliko iznerviralo Australijanca da je jednim udarcem polomio reket zbog čega je zaradio opomenu.

Štruf je dobio naredni poen, iskoristio je prvu set loptu, a u drugom delu igre Kirijos je odmah načinio brejk, poveo sa 1:0, ali je prednost izgubio u četvrtom gemu.

Konačno, Nemac je na 5:4 uspeo da dođe do novog brejka koji mu je doneo pobedu posle 68 minuta igre.

Štruf u naredoj rundi igra sa boljim iz susreta između devetog nosioca Marina Čilića i tenisera iz kvalifikacija.