Perfektni Đere srušio Australijanca za 3. kolo RG: Naredni protivnik iz top 10!

29.05.2019

14:19

Srpski teniser, Laslo Đere će igrati u trećem kolu Rolan Garosa, pošto je nadigrao mladog Australijanca Alekseja Popirina rezultatom 6:4, 7:6, 6:4.

Đere u trećem kolu Rolan Garosa

On je stigao do treće runde bez izgubljenog seta, pošto je na startu bio bolji od Španca Ramosa identičnim rezultatom (3:0).

Đereu je ovo najbolji rezultat na Gren slem turnirima, prethodno je igrao u 2. kolu US Opena prošle godine.

Srbin je u prvom setu napravio ključni brejk u sedmom gemu, da bi pri prednosti 5:3 imao i prvu set-loptu, koju nije uspeo da iskoristi.

Ipak, već u narednom gemu na svoj servis je uspeo da osvoji set i pobede sa 1:0. U drugom setu su oba tenisera bila sigurna na svoj servis, pa je o pobedniku odlučivao taj-brejk.

Đere je bio bolji rezultatom 7:4. Konačno , u trećem setu je 31. nosilac turnira stigao do prve meč-lopte na servis protivnika, a potom iz trećeg pokušaja stigao do pobede.

Protivnik u 3. kolu biće mu Japanac Kei Nišikori, koji je nakon preokreta eliminisao Žo-Vilfreda Congu u četiri seta.