Bol u leđima i Ramos Vinjolas ne mogu ništa Đokoviću!

20.01.2018

10:46

Najbolji srpski teniser Novak Đoković slavio je u meču trećeg kola Australijen opena protiv Španca Alberta Ramosa Vinjolasa rezultatom 3:0 (6:2, 6:3, 6:3) i na taj način izborio meč u narednoj rundi sa južnokorejskim teniserom Hjeonom Čungom.

Novak Đoković

Đoković je u dosadašnjem toku turnira u Melburnu bio bolji od Donalda Janga 3:0 i Gaela Monfisa 3:1, kojeg je savladao u meču koji je obeležila neverovatno visoka temperatura - na terenu se moglo izmeriti čak 69 stepeni Celzijusa.

Španac je, sa druge strane, do svog meča trećeg kola došao nakon pobeda nad Amerikancima Džeredom Donaldsonom i Timom Smičekom (oba meča 3:0).

O aktuelnim dešavanjima na terenima u Melburnu čitajte u šestom blogu Saše Ozma.

Veliko iznenađenje dana u muškoj konkurenciji na Ozi Openu priredio je Hjeon Čung, koji je bio bolji od Aleksandra Zvereva sa 3:2.

Đoković je otvorio meč dobro i sigurno je osvajao prve servis-gemove.

U dva gema u kojima je servirao Ramos Vinjolas Đoković je oba puta imao prednost od 0:40, ali nije uspeo da iskoristi nijednu od šest brejk-lopti. Ipak, sedmu priliku nije propustio, pa je Đoković poveo sa 4:2 u gemovima.

Đoković je imao i problema sa opremom, u jednom trenutku u prvom setu je zamenio patike, a potom i majicu.

Srpski teniser potom je uspeo da potvrdi brejk, ali da i do kraja prvog seta još jednom oduzme servis protivniku, pa je prvi deo igre okončan rezultatom 6:2 u korist nekadašnjeg prvog reketa sveta.

Đoković je krenuo dobro i u drugom setu, ali je u pauzi između trećeg i četvrtog gema zatražio medicinski tajm-aut.

Tokom pauze Đoković je dobio masažu leđa i noge. Ukupna pauza trajala je nešto više od šest minuta, nakon čega je meč nastavljen.

Đoković je rekao sudiji da se oseća dobro, a pojeo je i jednu urmu.

Nakon šestominutnog prekida meča Đoković je nastavio sa dobrom igrom, pa je posle nekoliko veoma atraktivnih poena došao i do brejka prednosti u drugom setu. U četvrtom gemu srpski teniser je oduzeo servis Ramosu Vinjolasu, a potom i potvrdio brejk za vođstvo od 4:1.

Imao je Đoković priliku i za drugi brejk, ali je posle velike borbe Španac uspeo da smanji na 4:2.

Đoković je do kraja seta bio siguran i čuvao svoj servis, pa je drugi deo igre okončao rezultatom 6:3 u svoju korist.

U trećem setu u uvodna dva gema oba tenisera su odbranila svoj servis.

Ipak, u trećem gemu Đoković je posle velike borbe oduzeo servis Ramosu Vinjolasu, a potom ga i potvrdio i poveo sa 3:1.

Do kraja je Đoković održavao svoj brejk prednosti i stigao do ubedljive pobede.