Korona virus je nezaustavljiv: Australija i Malezija potvrdile da kod njih ima obolelih
Australija i Malezija su potvrdile prve slučajeve novog koronavirusa na svojoj teritoriji, dok Kina potvrđuje da je do sada preminula 41 osoba od posledica tog virusa.
Foto: pixabay.comAustralija je danas proglasila prvi potvrđeni slučaj koronavirusa u državi Viktorija, a pacijent hospitalizovan u stabilnom stanju u predgrađu Melburna, saopštili su australijski zvaničnici.
Kako se navodi, reč je o kineskom državljaninu (50) koji je u januaru stigao u Australiju, i on je izolovan i leči se u bolnici.
I Malezija je danas potvrdila tri slučaja infekcije koronavirusom, prvih u jugoistočnoj Aziji.
Ministar zdravlja je rekao je da su zaražene osobe povezane sa 66-godišnjim muškarcem za koje su singapurske vlasti potvrdile da je pozitivan na testiranje virusa.
U međuvremnu, Kina je potvrdila 1.287 slučajeva zaraženih novim koronavirusom od 24. januara, dok je broj umrlih od virusa porastao na 41, saopštila je danas Nacionalna zdravstvena komisija.
Virus se pojavio u centralnom kineskom gradu Vuhan krajem prošle godine, a proširio se na druge gradove uključujući Peking i Šangaj, kao i u druge države - Sjedinjene Države, Tajland, Južnu Koreju i Japan.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)