KAKO SU OD PUTINA NAPRAVILI SOTONU!

Autor:

Svet

14.11.2017

21:03

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Ruski predsednik Vladimir Putin već godinama je meta brutalne medijske, ali i političke kampanje različitih snaga sa Zapada, koje od njega pokušavaju da naprave sotonu i neprijatelja broj jedan po međunarodni poredak i stabilnost, a kontinuiranim napadima iz Amerike juče se otvoreno priključio i zvanični London.

RepublikaFoto: Tanjug/AP
Što je više blaćenja i laži, Putin nam je miliji i draži

Tako je britanska premijerka Tereza Mej optužila šefa Kremlja da je agresor i da će Ujedinjeno Kraljevstvo učiniti sve da se "zaustave ruske akcije koje prete slobodi i miru".

Britanski mediji bez dokaza objavili da su Rusi krivi i za širenje mržnje prema muslimanima jer su navodno ruski hakeri plasirali vest o muslimanki koja ne mari za teroristički napad u Londonu

Istovremeno, mediji te ostrvske zemlje počeli su gotovo serijski da objavljuju tekstove da se Rusija, koristeći informacije kao oružje, možda mešala i u politička zbivanja u njihovoj zemlji, poput referenduma o nezavisnosti od EU.

Osim toga, oni su juče otišli i dalje u tim navodima, te optužili Moskvu da je širenjem lažnih vesti preko interneta i društvenih mreža podstakla u poslednje vreme pojačana antiislamska osećanja u zemlji.

S tim u vezi je britanski San izneo neproverene informacije kako Rusi stoje iza Tviter naloga s kog je u svet pre nekoliko meseci poslata poruka o muslimanki koju je baš briga za teroristički napad u Londonu. Reč je, podsetimo, o masakru koji se dogodio 22. marta, kada je ekstremista Halid Masud (52) ubio petoro ljudi na Vestminsterskom mostu, kod zgrade parlamenta u britanskoj prestonici.

Tada je u jednom trenutku fotografisana žena sa hidžabom kako mirno razgovara mobilnim telefonom i prolazi pored krvave žrtve na ulici i ne pogledavši je.

RepublikaFoto: Tanjug/AP
I ona napada Putina: Tereza Mej, britanska premijerka

Ubrzo je na Tviter nalogu Southlonestar objavljena sporna fotografija uz komentar:

"Muslimanku je baš briga za teroristički napad, mirno šeta kraj umirućeg muškarca i proverava telefon."

Analitičari: Oni kao da ne shvataju da tim udarima na Rusiju potvrđuju da su nesposobni da zaštite sopstvene države i sisteme

Zahvaljujući tom tvitu, svetom je odjeknula i ta vest i podstakla antiislamska osećanja, a sad Britanci tvrde da je Rusija imala interes da se to tako dogodi.

Koliko su takve tvrdnje neosnovane i neproverene, svedoči i sam tekst britanskog Sana u kom se navodi da iza Tviter naloga stoje ruski hakeri, ali da je to teško dokazati jer je on veoma brzo ugašen nakon krvoprolića u Britaniji.

Takva je situacija, podsećaju analitičari, i sa višemesečnim navodima da su Rusi kreirali tok američkog glasanja za novog predsednika.

- Čak ni nakon skoro godinu dana od trenutka kada je bivši šef SAD Barak Obama izneo strahovanja da Rusi internet-ratom urušavaju kredibilitet Klintonove, a u Trampovu korist, nije dokazano da za takve optužbe ima materijala - navode analitičari i podsećaju da napadi na Putina njemu čak donose i korist jer ga prikazuju možda i moćnijim nego što zaista jeste, dok se s druge strane sramote i Amerikanci i Britanci.

- Oni kao da ne shvataju da tim udarima na Rusiju potvrđuju da su nesposobni da zaštite sopstvene države i sisteme - naglašavaju stručnjaci.

Sve počelo s Ukrajinom 
- kontinuirani udari zapadnih i prozapadnih medija (koji su moćni na određenim teritorijama poput zemalja istočne Evrope) počeli su s ukrajinskom krizom krajem 2013, kada je Rusija pokazala da je dovoljno moćna i da može da se odupre pritiscima sa Zapada kako bi sačuvala svoj narod na Krimu. Putin je tada optužen da je agresor i da je silom oteo to poluostrvo od Ukrajine, kao i da se mešao u druga pitanja u toj zemlji, što je i rezultiralo ratom
- medijska kampanja u kojoj se Rusija označava kao država koja pokušava da zavlada svetom i vrati granice nekadašnjeg SSSR nastavila se sve do sada, a NATO je to koristio kao izgovor da izmesti desetostruko moćnije snage na istok Evrope i oko Korejskog poluostrva i Japana
- Putin je 2016. napadnut da je lično naredio svojim ljudima da preko hakera utiču na predsedničke izbore u Americi kako bi pobedu odneo njemu draži kandidat Donald Tramp (hakeri su navodno upali u kompjutere demokrata Hilari Klinton i obelodanili niz skandala, a navodno su širili i lažne vesti o njoj putem društvenih mreža)
- među novijim optužbama je ona da su ruski hakeri probili i šifre nemačkog parlamenta, kao i danskog ministarstva odbrane, a sve radi prikupljanja škakljivih informacija

- 1. novembra je britanska izborna komisija potvrdila kako je pokrenula istragu da li je Rusija putem širenja lažnih vesti i hakerskim udarima imala uticaja i na rezultat referenduma o izlasku Britanije iz EU

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading