PRVE FOTOGRAFIJE HAOSA KOD SREMSKE KAMENICE! Više ranjenih u masovnoj tuči! (FOTO)


IZVOR: Republika - 04.09.2024 | 23:22


Prema nezvaničnim saznanjima, pojedini učesnici tuče su se nakon okršaja razbežali i u toku je intenzivna potraga za njima.

PRVE FOTOGRAFIJE HAOSA KOD SREMSKE KAMENICE! Više ranjenih u masovnoj tuči! (FOTO) PRVE FOTOGRAFIJE HAOSA KOD SREMSKE KAMENICE! Više ranjenih u masovnoj tuči! (FOTO) Foto: printscreen/instagram/192_rs
PRVE FOTOGRAFIJE HAOSA KOD SREMSKE KAMENICE! Više ranjenih u masovnoj tuči! (FOTO)

U Kameničkom parku u Sremskoj Kamenici večeras je došlo do masovne tuče u kojoj ima više povređenih.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Na licu mesta su brojne patrole policije, ekipe forenzičara i vozila Hitne pomoći što se može videti na Instagram stranici 192

 

U ovom trenutku nije poznato koliko osoba je učestvovalo u tuči i koliko njih je povređeno, kao ni stepen njihovih povreda.

Prema nezvaničnim saznanjima, pojedini učesnici tuče su se nakon okršaja razbežali i u toku je intenzivna potraga za njima.

Prva pomoć kod ranjavanja

Osigurajte sopstvenu sigurnost: Pre nego što priđete povređenoj osobi, proverite da li je mesto bezbedno za vas. Ako je pucnjava još u toku, pronađite sklonište i sačekajte dok ne bude sigurno.

Pozovite Hitnu pomoć: Odmah pozovite Hitnu pomoć (broj 194 u Srbiji). Dajte operateru precizne informacije o lokaciji, broju povređenih i vrsti povreda.

Procena stanja povređenog: Proverite da li je povređeni svestan i da li diše. Ako nije svestan, proverite disanje i puls.

Kontrola krvarenja: Krvarenje je često najopasnija posledica ranjavanja. Pritisnite direktno na ranu čistom krpom, gazom ili improvizovanim materijalom (majica, marama) da biste zaustavili krvarenje. Ako je moguće, podignite povređeni deo tela iznad nivoa srca da biste smanjili krvarenje.

Imobilizacija povređenog: Pokušajte povređenog da ne pomerate previše, osim ako je u neposrednoj opasnosti (npr. požar). Pomeranje može pogoršati unutrašnje povrede.

Kontrola disanja i svesti: Ako povređeni ne diše, započnite reanimaciju (KPR) ukoliko ste obučeni za to. Naizmenično vršite kompresije grudnog koša i veštačko disanje dok ne stigne pomoć ili dok povređeni ne počne da diše samostalno.

Prevencija šoka: Šok je česta komplikacija kod teških povreda. Lezite povređenog na leđa i podignite mu noge (ako nema povreda koje bi to sprečavale) da biste poboljšali cirkulaciju. Pokrijte povređenog ćebetom ili jaknom da biste ga održali toplim.

Psihološka podrška: Pokušajte da ostanete smireni i pružite povređenom reči utehe. Održavajte razgovor da biste ga održali svesnim i smirenim.

Bonus video

.