OMEKŠIVAČ SE KORISTI SAMO OVAKO I NIKAKO DRUGAČIJE! Tako će odeća mirisati i sedam dana od pranja
IZVOR: N.J. - 25.04.2023 | 10:20
Kada mašina ne opere dobro veš, može imati neprijatan miris.
Osim što verovatno odmah proveravate mašinu, pogledajte da li je problem u nečemu drugom. Pored neispravne mašine, može problem biti u onome što koristite. Mnoge žene greše prilikom pranja veša, kada mašina ne može dobro da ispere veš jer se nakupio prašak ili omekšivač u tkanini i na kraju umesto lepog mirisa dobijete onaj koji podseća na prljavo.
Razmislite o tome kako perete veš, kao i da li se stavlja omakšivač na tu tkaninu. Nisu sve tkanine pogodne za omekšavanje, a ako perete sintetičke materijale omekšivač bi trebalo u širokom luku izbegavati. Kada je na primer reč o teksasu, proizvođači su naglasili da se tu nikad ne dodaje omekšivač. Od omekšivača tkanina se širi, a takođe boja se brže ispira.
Ako niste spremni da poštujete ovu preporuku, optimalan interval između dva pranja je razdoblje od 2 do 6 meseci, zavisno od toga koliko često se nose farmerke i od pojedinačnih karakteristika vašeg tela, prenosi "Krstarica".
Nakupljena prljavština u mašini može biti razlog lošeg mirisa veša, a na garderobi se mogu pojaviti i bele mrlje.
Da biste to izbegli sledite ova pravila:
Ispraznite mašinu u što kraćem roku nakon svakog pranja.
Nakon svakog pranja uklonite preostali deterdžent iz gume na vratima.
Redovno sušite pregradu za deterdžent.
Jednom mesečno, upalite mašinu ”na prazno” s deterdžentom i sirćetom za dezinfekciju.
Foto: Shutterstock
Ovako će odeća mirisati i do 7 dana nakon pranja:
Omekšivač ne sipajte odmah na počeku pranja, već sačekajte da mašina prođe prvi ciklus pranja i tek nakon što uzme vodu za sledeći krug ubacite u nju omekšivač.
Tako će se više omekšivača zadržati u tkanini i više će mirisati. Ipak, vodite računa, jer ostaci omekšivača koji su zaslužni za jači miris mogu da iritiraju vašu kožu.